29 Mayıs 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz TSO çıtayı yükseltti!
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nda Kasım ayında yapılan denetimler sonucu akreditasyon başarısını devam ettirirken, oda hizmetlerinde de 9 puan artışı sağlandı. 2 gün süren denetlemede  13 başlık altında yapılan çalışmalar değerlendirildi.
Lüleburgaz # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:44

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası, akreditasyon yeni puanlama sistemi baz alınarak yapılan denetimden başarı ile geçildiğini duyurdu.

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nda akreditasyon standardı kriterlerinin sürecini gözlemlemek ve bir üst sınıfa geçilmesi amacıyla yapılan denetim 2 gün sürdü.

Türk Loydu Denetçisi Özlem Savran tarafından yapılan denetlemeye, LTSO Başkanı İlhami Cebelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, akreditasyon sorumluları ile Oda personeli katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Oda/Borsa Akreditasyon sistemi çalışmaları kapsamında, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetim ve oda borsa mevzuatı, mali yönetim, insan kaynakları ve yönetimi, haberleşme ve yayınlar, bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımı, üye ilişkileri, kalite yönetimi, iletişim ağı, politika ve temsil, bilgi danışmanlık ve destek, iş geliştirme ve eğitim, uluslar arası  ticaret  konularında inceleme yapıldı.

Gerçekleştirilen denetimlerde 13 kriterden oluşan yönetim ve Oda Mevzuatı, Mali yönetim, iletişim ağı gibi başlıklar altında odanın yapmış olduğu çalışmalar değerlendirildi.

9 PUAN ARTIŞ SAĞLANDI

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Lüleburgaz Ticaret ve  Sanayi Odası Başkanı İlhami Cebelli; “LTSO olarak üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek için akreditasyon çalışmalarına önem vermekteyiz. Akreditasyon süreci ile ilgili her türlü desteği üst yönetim olarak vermekle birlikte bu süreci iyileştirmek ve geliştirmek için faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Akreditasyon sistemi Türkiye genelinde Oda/Borsaların performans standartlarını yükseltmek ve üyeleri olan iş dünyasına daha etkili hizmet (İş destekleri gibi) verilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası 2014 yılında TOBB  Akredite Odası sistemine dahil edilmiştir. Kasım ayında yapılan denetimlerde ise odamız akreditasyon başarısının devam etmesinin yanı sıra 9 puan artışı sağlayarak geçmiştir. Denetim süreci öncesi ve sonrasında fedakarca çalışan tüm oda personelimize de yönetim kurulu adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Loydu Denetçisi Özlem Savran ise, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın yürütmekte olduğu sistemin gayet başarılı olduğunu, sadece denetimden denetime hazırlık yapılmadığı, işleyen iyi bir sistem olduğunu ve sürekli iyileştirme yapıldığını gözlemlediğini ifade etti.

 

 

Bu haber 661 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter