29 Mayıs 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’da ilk kez onlar giydi
Dünyaca ünlü Türk modacılar Ayşe ve Ece Ege’nin bir erkek modeli, iki farklı kesimde de kadın modeli olarak tasarladığı öğretmen önlüklerini Lüleburgaz’da ilk kez Şehit Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokulu’ndaki öğretmenler giydi. Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin de önlükleri giyip poz verdi.
Lüleburgaz # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:43

Tansu Edip GÖKBUDAK

Türkiye’nin dünyaca ünlü modacıları Ayşe ve Ece Ege’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenler için tasarladığı, bir erkek, iki farklı kadın kesime sahip öğretmen önlükleri Lüleburgaz’da da giyilmeye başlandı. Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün temin ettiği öğretmen önlüklerinin ilk partisini Şehit Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokulu’ndaki öğretmenler giydi. Esnekliği ve kullanışı açısından öğretmenler için özel olarak tasarlanan önlükleri giyen öğretmenler, önlükleri giyip Nedim Çetin ile poz verdi.

BİN 500 ÖĞRETMEN GİYECEK

Yeni önlüklerin kısa süre önce giyilmeye başlandığını ve Lüleburgaz’ın ilk kez önlükleri aldığını söyleyen Çetin, “İlk olarak bu ortaokulumuzda önlükleri denedik. Önlükler oldukça kullanışlı ve rahat. Peyderpey ilçemizde görevli bin 500 öğretmene önlükler dağıtılacak” diye konuştu.

GERİ DÖNÜŞLERE GÖRE REVİZYON YAPILACAK

Öte yandan önlükler pilot uygulama olarak İstanbul’daki birçok okulda görev yapan öğretmenler tarafından birinci dönem denenecek. Alınan geri dönüşlere göre tasarım üzerinde revizyonlar yapılarak ikinci döneme hazır hale getirilecek.

 

Bu haber 3132 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter