22 Şubat 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kızılay’ı dramayla öğrendiler!
Lüleburgaz # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:42

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Kocasinan İlkokulu’nun ana sınıfı öğrencileri Kızılay Haftası dolayısıyla farklı bir etkinliğe imza attılar.

Ana sınıfı E şubesi Öğretmeni Özlem Tarhanacı, sınıfında bulunan 23 öğrenciye Kızılay’ın faaliyetlerini uygulamalı olarak anlatarak çocukların ufak yaşta Kızılay hakkında bilgilendirilmesini, herhangi bir doğal afette neler yapacaklarını öğrenmelerini sağladı.

Etkinlikte bazı öğrenciler senaryoya göre hasta ve yaralı oldu, bazı öğrenciler de yaralıları iyileştirerek kan ihtiyacı olanlara kan verdi.

Temsili doktor olan bazı öğrenciler hastaları muayene ederken, aşçı olan öğrenciler de depremzedelere yemek yaptı.

“KIZILAY’IN NELER YAPTIĞINI ÖĞRENİYORLAR”

Sınıf öğretmeni Özlem Tarhanacı; “Kızılay’ın neler yaptığını anlatmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Depremde evini kaybedenlere yemek veriyorlar, kan ihtiyacı olan yarılılara kan veriyorlar. Kızılay’ın yapmış olduğu tüm faaliyetleri drama olarak canlandırdık 23 tane öğrenim ile birlikte. Aslında Kızılay Haftası geçen haftaydı ama birçok öğrencim geçen hafta hasta olduğu için bu hafta etkinliği gerçekleştirdik.” dedi.

E Şubesi öğrencilerinden Emir Semerci, dramada aşçıyı canlandırarak yemek kazanlarının başında depremzedelere yemek pişirdi.

Semerci; “Hastalara, evini kaybetmiş dışarıda kalmış kişilere yemek yapıyorum. Onların yemek ihtiyacını gideriyorum” dedi.

Senaryoda bir yaralıyı canlandıran İnanç Yeşildağ ise; “Ben yaralı birini canlandırıyorum ve ilkyardım çadırına geldim, doktorlar beni tedavi ediyorlar” dedi.

Öğrenci Kerem Tokkan ise; “Kızılay’ın yapmış olduğu faaliyetleri öğreniyoruz. Kızılay hem, yemek yapıyor, hem kan veriyor hem de çadırlar kurup evsizlere yardım ediyor.” diye konuştu.

Bu haber 535 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter