22 Şubat 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
345 bin fidan toprakla uluşacak!
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Geleceğe nefes ol” isimli fidan dikme kampanyasına Trakyalılar büyük ilgi gösterdi. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplam 288 bin 510 fidan hedefi fazlasıyla aşıldı. Trakya’da toplam bağışlanan fidan sayısı 345 bin 304’e ulaştı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanya 11 Kasım saat 11.11’de Trakya genelinde belirlenen bölgelerde büyük bir katılımla gerçekleştirilecek.
Lüleburgaz # 06 Kasım 2019 Çarşamba 09:01

Tansu Edip GÖKBUDAK

Türkiye genelinde yoğun ilgi gören Geleceğe Nefes Ol kampanyasına yurt genelinden olduğu gibi Trakya’dan da yoğun ilgi gösterildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yürüttüğü kampanya kapsamında Trakya’da hedeflenen 288 bin 510 fidan rakamı vatandaşların yoğun ilgisi sonucu 345 bin 304’e ulaştı. Trakya’da on binlerce metrekarelik alanlara dikilecek çam, meşe ve çınar türü ağaçlar geleceğe nefes olacak.

KIRKLARELİ’DE 80 BİN FİDAN DİKİLECEK

Kampanya kapsamında Kırklareli’de ordu, STK, kamu kurumları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla 80 bin 10 adet fidan dikimi gerçekleştirilecek. Kırklareli genelinde belirlenen noktalarda gerçekleştirilecek fidan dikimine isteyen herkes katılabilecek. Öte yandan fidan bağışında bulunan ve kendilerine dikim adresi vatandaşlar da bizzat katılım gösterip, belirtilen adreslerde fidan dikimi yapabilecek.

EDİRNE’DE YOĞUN İLGİ

Trakya’da kampanyaya en yoğun ilgi Edirne’de oldu. 122 bin 500 fidan dikiminin hedeflendiği Edirne’de 179 bin 295 fidan bağışında bulundu. Kent genelindeki ormanlık alanlarda eş zamanlı olarak düzenlenecek etkinlik kapsamında 179 bin 295 fidan toprakla buluşacak. Öte yandan Trakya’nın bir diğer kenti Tekirdağ’da da hedeflenen 86 bin rakamına ulaşıldı. Tekirdağ’da tam 86 bin kişi fidan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

TATARKÖY’E 3 BİN FİDAN

80 bin fidanın dikileceği Kırklareli’de bu fidanların 30 bini Lüleburgaz ilçesi sınırlarında dikilecek. Sadece Tatarköy’de 5 bin metrekarelik alana 3 bin fidan dikimi yapılacak. Lüleburgaz İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri bütün Lüleburgazlıları fidan dikimine beklediğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber 587 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter