22 Şubat 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
'Merhamet' bir ders olsa!
Lüleburgaz TEK Ortaokulu öğrencileri, ‘Merhamet’ değerini daha iyi kavrayabilmek adına sokak hayvanları için 150 kilo mama alarak farklı noktalara dağıttı. HEAŞ Sosyal Tesisleri içinde yeni doğmuş 7 köpek yavrusunu da besleyen öğrenciler büyüklerinden ‘tam not’ aldı.
Lüleburgaz # 06 Kasım 2019 Çarşamba 07:57

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz TEK Ortaokulu öğrencileri, sokak hayvanları için anlamlı bir kampanyaya imza attı.

TEK Ortaokulu’nun 5-6-7 ve 8’inci sınıf öğrencileri, okulun Değerler Eğitimi Kurulu ve Sosyal Yardımlaşma Kulübü işbirliği ile ‘Merhamet’ teması kapsamında bir kampanya düzenleyerek sokak hayvanlarına mama aldı.

Öğrenciler, kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları 150 kilo mamayı, Okul Müdürü Mahmut Dursun Durak, Müdür Yardımcıları Oğuzhan Yurtoğlu, Kazım Kalkan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zafer Ocak ile birlikte önceden belirledikleri noktalarda sokak hayvanlarına dağıttı.

HEAŞ Sosyal Tesisleri içinde sokak hayvanlarını besleyen öğrenciler, yeni doğmuş 7 köpek yavrusu ve anneleri için de bölgeye mama bıraktı.

Öğretmen ve öğrencilerin mama dağıttığını gören çevredeki esnaflar da kampanyaya destek vererek sokak hayvanlarına vermek üzere bir miktar mama aldılar.

Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zafer Ocak; “Onlar Allah’ın sessiz kulları. Öğrencilerimiz ve biz de üzerimize düşen vazifeyi bir nebze olsun yerine getirmek için bu kampanyayı başlattık. Mama dağıtımlarımız önümüzdeki günlerde sokak hayvanlarının yoğun olduğu noktalarda devam edecek. Öğrencilerimizin bu değerleri ilerleyen yıllarda da kaybetmemesini istiyoruz” dedi.

Ocak, kış aylarında da kuşlar için yuva ve mama sağlayacaklarını ve kentin çeşitli noktalarına yerleştireceklerini söyledi.

Kampanyaya katılan ortaokul öğrencilerinden Tuğçe Tunca da, sokak hayvanlarının yaklaşan kış mevsimi öncesinde yemek ihtiyacını karşıladıkları için mutlu olduğunu belirterek; “Şimdilik 3 noktaya mama bıraktık. Daha fazla noktaya mama bırakmayı düşünüyoruz. Bu tür kampanyalara vatandaşların da katılmasını istiyoruz. Mama dağıtımı konusunda bize destek veren esnaflara da teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrencilerden Çiğsenur Uzuntekin de mama dağıtırken çevreden gelen tepkilerin olumlu olduğunu, bunun da kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

 

Bu haber 1234 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter