29 Mayıs 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kaymakam Elmacıoğlu’dan Kızılay’a iade-i ziyaret
Kırklareli # 06 Kasım 2019 Çarşamba 07:46

Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar’a iade-i ziyarette bulundu.

Gerçekleşen ziyarette, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, Üye Hasan Kala ve Nusret can, Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu’nu, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği önünde karşıladı.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Türk Kızılay Babaeski İlçe Temsilciliği Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, Kaymakam Elmacıoğlu’na, Türk Kızılay ile ilgili verdiği bilgide; “151 yıldır savaşta ve barışta, uluslararası alanda ve afetlerde birçok görev üstlenen Kızılay, mensubu olduğu Hareketin 7 temel ilkesinden biri olan gönüllülük esasına göre çalışmalarını yürütmektedir. Türk Kızılay’ı, kuruluş felsefesi gereği dünyanın neresinde olursa olsun insan acısını dindirmek için sonsuz bir özveriyle çalışmaktadır. Bu çalışmalarda temel gücünü ise Kızılaycılardan ve yardımsever Türk halkından almaktadır.” dedi.

Kaymakam Elmacıoğlu da, Türk Kızılay’ın önemine dikkat çekerek; “Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Kızılay, kan, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları ile eğitim alanlarında hizmetler sunmaktadır” dedi.

Bu haber 751 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter