07 Mart 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İyi ki varsın öğretmenim!
1964 Kepirtepe mezunu, 73 yaşındaki emekli öğretmen Ferhan Çelikel, ağabeyi Hayri Çelikel adına Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde sınıf donattı. 55 yıl önce mezun olduğu okulunun sıralarına yeniden oturan Çelikel, mezuniyet fotoğrafını da ilk kez görerek duygulandı.
Lüleburgaz # 24 Ekim 2019 Perşembe 07:56

Uğurcan KARAOĞLU

Kepirtepe İlk Öğretmen Okulu’ndan 1964 yılında mezun olan emekli öğretmen 73 yaşındaki Ferhan Çelikel, ağabeyi Hayri Çelikel adına sınıf donattı.

55 yıl önce mezun olduğu okulunda dün sınıfın açılışı için bulunan Ferhan Çelikel, törende duygulu anlar yaşadı.

Ferhan Çelikel’in, ağabeyi ‘Hayri Çelikel’ adına donattığı 12/C sınıfının açılışı dün saat 11.30’da Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Törene, Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

İLK KEZ MEZUNİYET FOTOĞRAFINI GÖRDÜ

Kurdele kesiminden önce Ferhan Çelikel’e, Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu tarafından arşivden bulunan ve Ferhan Çelikel’in Kepirtepe’de 55 yıl önce öğrenciyken çekilen fotoğrafı Kaymakam Mustafa Kaya tarafından hediye edildi.

55 yıl önceki fotoğrafını görünce duygulanan Ferhan Çelikel; “Bu zamana kadar böyle bir fotoğrafım yoktu. Mezuniyet fotoğrafımı ilk defa görüyorum. Çok sevimdim ve mutlu oldum. Bu halimi görünce okulda okuduğum yıllar aklıma geldi, biraz da hüzünlendim” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN FERHAN ÇELİKEL’E ÇİÇEK

Törenin ardından 12. sınıf öğrencileri okula kazandırdığı yeni sınıf için Ferhan Çelikel’e çiçek takdim ederek teşekkür ettiler.

12. Sınıf Eşit Ağırlık bölümü öğrencilerinin öğrenim göreceği sınıfı gezen protokol üyeleri de sınıfı çok beğenerek Ferhan Çelikel’e teşekkür etti.

Çelikel daha sonra 55 yıl önce mezun olduğu okulun sıralarına yeniden oturarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber 3025 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter