24 Şubat 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Gaziler kaymakamla görüştü
Kırklareli # 16 Ekim 2019 Çarşamba 07:48

Metin KARAKUŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, Babaeski Muharip Gaziler Derneği Başkanı Namık Kahraman ile birlikte Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, gazilerin sorunlarını dile getirdiler.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette, Dernek Başkanı Namık Kahraman, dernek binasının çatısının aktığını ve yer olarak çok küçük olduğunu belirterek, Özel İdare Hizmet Binası’nın yerinin Babaeski Muharip Gaziler Derneği’ne tahsis edilmesini talep etti.

Dernek Başkanı Kahraman; “Gururla taşıdığımız gazi unvanı Ata’mızdan biz gazilere kalan en büyük mirastır. Asil Türk milletinin bağrından çıkan kahraman Türk Ordusu dün olduğu gibi yarında vatanımızın, hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesi ve dayanağıdır. Bugün yaşları 65-90 arasında olan muharip gazilerin devletimizden beklentileri olduğunu ifade etmek istiyorum. Devletimizden gazilerimizin taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, gaziler arasındaki eşitsizliği giderilmesi ve hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları konusunda gereken duyarlılığı göstermesini bekliyoruz” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı da, Babaeski Muharip Gaziler Derneği ile görüşmeleri neticesinde, kendilerine aktarılan sorunlar ile ilgili gerekli değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

“DEVLET OLARAK GEREĞİNİ YAPACAĞIZ”

Kaymakam Elmacıoğlu ise; “Gazilik Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanı, gazi ise bu destanının adını yazan kahramandır. Vatanın savunması uğruna hayatlarını feda etmeyi göze alarak gazilik onuruna erişen kahramanlarımız bizim baş tacımızdır. Babaeski Muharip Gaziler Derneğimizin taleplerini en seri bir şekilde değerlendirip, devlet olarak gereğini yapacağız” diye konuştu.

 

Bu haber 536 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter