24 Şubat 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İl Genel bütçesi 81 milyon TL!
Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin, Kırklareli İl Özel İdaresi’ne 81 milyon TL civarında bütçe ayrıldığını söyledi. Geçen yıl 70 milyonluk bütçeden 1 milyon TL civarında bütçe ayrıldığını hatırlatan Girgin, “Bütçemizin Lüleburgaz’a daha fazla gelmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Lüleburgaz # 15 Ekim 2019 Salı 07:29

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan halk toplantısı CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, başkan yardımcısı Leyla Güncer, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Emrah Arslan, CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Lüleburgaz Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda söz alan Yeşim Girgin, Kırklareli İl Özel İdaresi’nin 2020 yılı için ayrılan bütçesini açıkladı.

“GÖNÜL İSTER Kİ FAZLASI GELSİN”

İl Genel Meclis üyeleriyle birlikte Kasım ayı bütçe görüşmelerine gireceklerini kaydeden Girgin, bu yıl Kırklareli İl Özel İdaresi’ne ayrılan ödeneğin 81 milyon TL olduğunu söyledi.  Girgin, “Gönül ister ki fazlası gelsin. Bizler bu 1 aylık süreçte bölgemizde yapılacak olan yatırımlar hakkında çalışmalara başlayacağız” dedi.

ÖNCELİK SU, YOL VE YARIM KALANLAR

Kırklareli’ne ayrılan bütçenin pek çok kalemde paylaştırılacağını söyleyen Girgin, önceliklerin su, yol ve yarım kalan yatırımlar olduğunu belirtti.

Girgin; “Öncelik su yol yarım kalanları tamamlama hususunda arkadaşlarımızla oturup doğru kararları vermeye çalışacağız. Bu süreç yoğun ve zor bir süreçtir. Bütçe bizim elimizde değil. Bütçemizin Lüleburgaz’a daha fazla gelmesi için elimizden geleni yapacağız Onun haricinde devletin yapacakları var. Bunlar okullar, hastaneler gibi bölgede olabilecek herhangi devlete bağlı bütün kurumların ödenekleri Kırklareli İl Özel İdaresi’nin bütçesiyle alakalı. Bunun üzerinde köyümüzdeki muhtarlarımızla kaymakam beyle gerekli toplantıları yaptık. Köy muhtarlarıyla eksik olanları konuştuk. Bilgileri aldık” diye konuştu.

Öte yandan Girgin, geçtiğimiz yıl Kırklareli’ne ayrılan 70 milyon TL’lik bütçeden Lüleburgaz’a sadece 1 milyon TL civarında bütçe ayrıldığını hatırlattı.

 

 

Bu haber 786 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter