25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclis üyesi Aydın’dan ‘Barış Pınarı’na destek!
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:31

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyesi Ömer Aydın, Suriye’nin güneyine düzenlenecek olan “Barış Pınarı’ harekatına destek mesajı verdi.

Aydın gazetemize yaptığı açıklamada, “Birlik ve beraberlik içinde şanlı ordumuzun teröristleri imha amacı ile yapacağı operasyonu gönülden destekliyor ve Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin güneyinde oluşturulmak istenen paravan devletin hayallerinin şanlı ordumuzun demir yumruğu ile yer ile yeksan olacağına inancımı koruyorum.” dedi.

“İKİ YÜZLÜLÜĞÜN RESMİNİ ÇİZSİN”

Ömer Aydın, gazetemize yaptığı açıklamada; “Türkiye Cumhuriyeti güneyinde bir terör devleti ve koridoru oluşmaması için uluslar arası hukuka riayet ederek angajman kuralları çerçevesinde "Barış Pınarı Harekatı" isimli operasyonu düzenleyeceğini aylardır kamuoyuna belirtmektedir. Bir müttefik düşününüz, kurulduğunda Osmanlı 5’inci asrını kutlasın ve bu gün dünyada süper güç olsun. Devlet ciddiyetinden uzak ve büyük devletlere yakışmayan ne kadar durum var ise üstünde taşısın, yalan ve iki yüzlülüğün resmini çizsin” ifadelerini kullandı.

“TRUMP PİŞMAN OLACAK”

Aydın, devamında ABD Başkanı Trump'ın tweetlerine de değinerek; “Türk ekonomisini mahvedermiş ve eleştirilemez bilgeliği varmış, bu adamın varlığı biliyoruz ki sadece ülkeler için değil tüm insanlık için tehdittir, senatörlerin gazına gelip tehdit ettiği Türkiye terör koridorunu dağıttığı vakit, Trump bu sözleri söylediğine pişman olacaktır.” dedi.

 “GÜN BU GÜNDÜR”

Aydın son olarak; “Tüm siyasi farklılıkları bir yana bırakarak tek yumruk olarak dik durmamız gereken gün bu gündür. Bu günler samimiyet testidir, bu günler birliğin dünyaya mesaj vereceği günlerdir” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1524 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter