25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Bekle’ dedi ‘gitti’!
Lüleburgazspor Kulübü Başkanı Kenan Var ve Teknik Direktör Hasan Al arasında, Kenan Var’ın beğenmeyip göndermesini istediği futbolcuları Hasan Al’ın deneyip görmek amacıyla gönderilmelerine karşı çıkması nedeniyle kriz çıktı. Yaşanan bu gelişme üzerine Başkan Var, Teknik Direktör Hasan Al’ın görevine son verildiğini duyurdu.
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:30

Uğurcan KARAOĞLU

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) ligin ilk 3 haftasında 2 mağlubiyet, 1 beraberlik alan Lüleburgazspor’da Kulüp Başkanı Kenan Var, Antrenör Hasan Al’ın görevine son verildiğini duyurdu.

Kulüp Başkanı Kenan Var, kendi el yazısı ve imzası ile Hasan Al’a ilettiği yazıda ‘kulübün önünü açmak amacıyla’ kendisinin görevine son verdiğini belirtti.

Başkan Var’ın aldığı bu karar Lüleburgazspor camiasında şok etkisi yarattı.

Başkan Kenan Var, Hasan Al’ın görevine son verilmesinin nedenini, kendisinin beğenmeyip göndermesini istediği futbolcuları Hasan Al’ın göndermemesi olarak ifade etti.

Öte yandan Hasan Al’ın, dün bir gazetede yayımlanan açıklamasının da görevine son verilmesinde etkili olduğu düşünülüyor.

Hasan Al, Kenan Var’ın, futbolcular Cihan ve Kadir’in kadro dışı kalması yönündeki talebine “Benim bunu kabul etmem mümkün değil” şeklinde açıklama yapmıştı.

“ÖNÜMÜZÜN AÇILMASI İÇİN”

Kenan Var’ın Hasan Al’a ilettiği yazıda şu ifadeler yer aldı; “Açıklamaları duydum ve esefle kınadım. Ben size 5 ya da 6 futbolcu almanızı söyledim. Siz bize 10 tane futbolcu getirdiniz. Gördüğüm üzere futbolcuların 5 tanesini beğenmedim. İlk etapta 4 topçunun gitmesini önerdim. Siz bu futbolculardan 3 tanesini gönderdiniz. Ben size topçuların yetersiz olduğunu söyledim. Siz bana 6 hafta sonra futbolcuları görün dediniz. 3 futbolcu gönderdikten sonra 2 haftadan beri oynatmadığınız Çerkezköy maçında Buğra’yı koydunuz. İki takımın en iyisiydi. Bunun için Çerkezköy maçından sonra gitmesini istediğim 59 numaralı Kadir Çağlar ve 17 numaralı Cihan Kasımoğlu’nu göndermenizi istedim. Kulüp müdürü aracılığı ile size tebliğ ettim. Siz de hiçbir oyuncunun gitmeyeceği yönünde açıklama yaptınız. 8 Ekim 2019 tarihinde statta açıklama yapmışsınız. Önümüzün açılması için sizin görevinize son veriyorum. Cihan Kasımoğlu ve Kadir Çağlar’ın takımdan ayrılmasını istiyorum. Bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılı ve sağlıklı günler diliyorum.”

Lüleburgazspor’da Teknik Direktör Hasan Al, yeni Başkan Kenan Var ile birlikte Eylül ayının ortasında göreve gelmiş, Lüleburgazspor için ellerini taşın altına koyduklarını söyleyerek, bütün şartları zorlayacaklarını söylemişti.

 

Bu haber 3291 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter