25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Al’dan zehir zemberek açıklama!
Lüleburgazspor’daki görevinden alınan Teknik Direktör Hasan Al da dün bir açıklama yaparak Kulüp Başkanı Kenan Var’a yüklendi. Al; “Yaptığım her şeyi Kenan Var'ın onayını alarak yaptım. En büyük şanssızlığımız bugün konuştuğunu yarın unutması ve sürekli problem yaşamamız” dedi.
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:29

Uğurcan KARAOĞLU

Teknik direktörlük görevine son verilen Hasan Al, gazetemize konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Lüleburgazspor’un BAL’a katılamayacağını duyduğunda elini taşın altına sokmaya karar verdiğini söyleyen Al; “Lüleburgaz'a heyecan verdiğimi biliyorum. Bunu Çengelköy maçında gördük. Bu heyecanı söndürmemek için elimden gelen tüm gayreti gösterdim. Birçok isimle görüştüm. Kimi kulübün borcunu ileri sürdü sorumluluk almadı. Kimi kulübün şartlarını bahane ederek görev kabul etmedi. Gerçekten de şartlar inanılmaz kötüydü. Ligin başlamasına sayılı günler var ve ortada hiç bir şey yoktu. Sanki kulüp vebalı ve insanlar kaçıyordu. Mevcut yönetimin esnafa borçları var ve ödenmesini istiyordu. Uzun görüşmeler sonucunda orta yolu bulduk ve uzlaşmayı sağladık. Ortaya atılan isimlerden sadece Kenan Var başkanlığı kabul etti.” dedi.

“HİÇ BİRŞEY OLMAMASINDAN KENAN VAR’IN OLMASI DAHA İYİ”

Al, Kenan Var’ın Başkan olma sürecine değinerek; “Ancak Kenan Var için çok uyarı yapanlar oldu. "Farklı bir kişiliği var yapamazsın" dediler. Ne var ki kimse ortaya çıkmayınca bir anlamda mecbur kaldık. "Hiç bir şey olmamasından Kenan Var'ın olması daha iyi" dedik ve startı verdik. Kongreden bir gün önce bir baktım gazetede bir haber. Kenan Var bir futbolcuyla el sıkışmış ve almış. Benim hiç haberim yok. Büyük tartışma yaşadık ve ayrılma noktasına geldik. Eşyalarımı topladım. İstanbul yolunu tuttuk. Araya girenler oldu. Bu defa da bari kongrenin olmasına engel olmayalım, taraftarı hayal kırıklığına uğratmayalım dedik ve bir özveride daha bulunduk.” ifadelerini kullandı.

“TÜM TAKIMIN KİMYASINI BOZDU”

Al, Kenan Var’a yüklenerek sözlerine şöyle devam etti; “Ancak Kenan Var'ın psikolojik tacizleri hiç bitmedi, bitmeyecek de. Rahatsızlık vereceğini tahmin ettim. Aşarız diye düşündüm. Sadece bana karşı olumsuz davranışta bulunsa kaile almayacağım. Tüm takımın kimyasını bozdu. Rakiple mücadeleden daha çok Kenan Var'ın yarattığı psikolojik yıkımı düzeltmeye başladık. Bir gün hocayı kovuyor, bir gün futbolcuyu. Futbol hayatımda hiç karşılaşmadığım bir yönetici tipiyle karşılaştım. Kulüp müdürü ile bana tebligat yapıyor. Filanca futbolcular gidiyor. Filanca futbolcular geliyor. En son Çerkezköy maçında oyuncu pas hatası yaptı diye gönderiyor.”.

“TAKIMIN PSİKOLOJİSİNİ BOZMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYOR”

Takımın psikolojisinin bozulduğunu ileri süren Al; “Devre arasında kulüp müdürüne telefon açıyor, "filan oyuncuyla filan oyuncu değişsin" diyor. Takımın psikolojisini bozmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Ancak farkında bile değil. Hiç bir futbolcu vazgeçilmez değildir. Ancak her şeyin bir usulü var. Sanki Kenan Var benim patronum. Ben onun paralı işçisiyim. Biz Lüleburgazspor'u ayağa kaldırmak için kader birliği yaptık. Kendisine para almadan sezon sonuna kadar çalışacağımı söyledim. "Maddi ve manevi olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedik. Bu işin uzmanı bensem saygı göstereceksin. Ya da yanına yardımcı antrenör alacak, teknik direktörlük yapacaksın.” şeklinde konuştu.

 “Futbol yöneticiliği asla şirket yöneticiliğine benzemez” diyen Al; “Türk futbolu, iş hayatında başarılı olup futbol yöneticiliğinde başarısız olanlarla doludur. Kenan Var'ın bu kafa yapısıyla Lüleburgazspor'a vereceği hiç bir şey yoktur.” dedi.

“AKŞAM BİR KARAR ALIYOR SABAH TAM TERSİNİ ALIYOR”

Kenan Var için “Lüleburgaz’ı ‘Borsaspor’ yaptı” diyen Al; “Ticarette tek adamlık yapabilirsiniz. "Astığım astık kestiğim kestik" diyebilirsiniz. Ancak Lüleburgazspor'da yapamazsınız. Akşam bir karar alıyor. Sabah uyanıyor tam tersini alıyor. "Lüleburgaz'ı kucaklayan bir yönetim yapalım" dedik. Tüm Lüleburgaz'ı temsil eden. İnsanları ikna ettik. Güzel bir liste oluştu. Sonra da "Parayı madem ben veriyorum bütün yöneticileri Ticaret Borsası'ndan yapacağım" dedi. Lüleburgaz'ı ‘Borsaspor’ yaptı. Biz böyle yola çıkmadık. Amacın Lüleburgazspor'u ayağa kaldırmaksa, tüm Lüleburgaz'ı temsil eden bir yönetim yaparsın. Eğer kendi şirketinin elemanlarını yönetici yaparsan, amacın Lüleburgazspor'a ait olmak değil sahip olmaktır.” dedi.

“53 BİN LİRA PARA ÖDEDİ”

Al, futbolculara harcanan miktara da değinerek; “Yönetimi yönetmek için değil Lüleburgazspor'u yönetmek için yönetici tespit edeceksin. Evet, herkesin köşesine saklandığı bir dönemde cesur davrandı. Elini taşın altına soktu. Ancak bu keyfi hareket etme hakkı vermez. Lüleburgazspor o kadar büyük bir marka ki, ne Kenan Var'ın ne de bir başkasının cebine sığmaz. Lüleburgazspor'a dışarıdan getirdiğim oyunculara şu ana kadar Kenan Var'ın verdiği toplam para 53 bin TL. Geri kalan tüm harcamaları kendi inisiyatifi ile yapmıştır. Bu 8 futbolcuya ödenen 53 bin TL rakiplerimizin bir oyuncuya verdiği peşinata eşittir.” İfadelerini kullandı.

Al son olarak, gönderilen 3 oyuncunun da hiç para verilmeden denenen oyuncu olduğunu belirterek; “Yaptığım her şeyi Kenan Var'ın onayını alarak yaptım. En büyük şanssızlığımız bugün konuştuğunu yarın unutması ve sürekli problem yaşamamız. Buna benim yapacak bir şeyim yok. Tüm Lüleburgazspor camiasına en derin sevgi ve saygılarımla.” dedi.

Bu haber 2042 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter