25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Kaynaklar nereye gitti bilmek istiyoruz”
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:27

Türkiye genelinde örgütlenme içinde olan Tüm Emekliler Sendikası’nın Kırklareli Şubesi’nde, 28 Eylül’de gerçekleşen 2. Olağan Genel Kurul sonrası sendika organlarına seçimler yapıldı.

Kırklareli Tüm Emekli-Sen Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Budak, ilgili organlarda görev bölümü yaparak hemen çalışmalara başladıklarını belirterek; “Sendikamızın ve arkadaşlarımızın yolu açık olsun. Çünkü emeklilerin örgütlenmesinin tam zamanıdır. AKP, iktidarı süresince, devletin ve toplumun yerleşik bütün mekanizmalarını kökünden sarstı. AKP iktidar olduğu 17 yıllık sürede, topladığı onca vergiye, yaptığı devasa kredi borcuna, sattığı Cumhuriyet tesislerine,  yaptığı ölçüsüz zam ve cezalara rağmen, ortaya üretimle ilgili hiçbir eser koyamadı. Peki, kaynaklar nereye gitti bilmek istiyoruz. Çünkü bizlerin hayatını kolaylaştıracak, yaşam seviyemizi yükseltecek hiçbir başarı ortada yok. Zenginler daha zengin, yoksullar daha yoksul oldular” dedi.

“İKTİDAR MİLYONLARCA EMEKLİYİ NEDEN GÖRMEZDEN GELİYOR?”

“İktidar, milyonlarca emekliyi neden görmezden geliyor?” diye soran Budak; “Neden emeklilerin, ekonomik, sosyal, demokratik haklarını, sağlık ve ulaşım sorunlarını görmezden geliyor, hiçbir çözüm üretmiyor? Çünkü milyonlarca emekli kitlesi örgütsüz ve dağınık. Örgütsüz güç sadece kalabalıktır. Asıl güç örgütlü güçtür ve örgütlü güç yenilmez. İşte Tüm Emekliler Sendikası bu dağınıklığı toparlamak ve emeklilerin birlikte hak mücadelesini kazanmalarını sağlamak amacıyla kuruldu. Emekli arkadaşları, sendikamızın hak mücadelesine destek için üye olamaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 396 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter