30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ehliyet fiyatlarına zam geliyor!
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:25

Uğurcan KARAOĞLU

Trakya Src, Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Kurucu Başkanı İbrahim Yılmazer, 2019 yılı sonunda ehliyet fiyatlarına zam geleceğini söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği 43. Maddesi gereğince her yılın Kasım ayında bir sonraki yılın ehliyet fiyatları valiliğin kuracağı komisyonca belirlenir hükmü gereği, bu Kasım ayında yeni yılın ehliyet fiyatları belirlenecek. Yeni belirlenecek fiyatta 250 liralık bir artış olması bekleniyor.

“SÜRÜCÜ KURSLARI GİRDİLERİ ARTTI”

İbrahim Yılmazer, konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada; “2019 yılında dünyada oluşan mali kriz neticesinde sürücü kursları girdileri olağanca artmıştır. Bu yılın sonunda sürücü kursları olarak zam yapmayı düşünmüyorduk ama yılsonunda mecburiyetten zam geliyor. Oto yedek parça, petrol ürünleri, SGK ve personel giderlerine gelen zamlardan sonra sürücü kurslarındaki fiyatlarda zorunu olarak bir güncelleme olacaktır. Ülke ekonomisinin ve vatandaşlarımızın ekonomisinin düzeldiğini düşünülürse ehliyet fiyatlarında ayarlama olacak.” dedi.

EHLİYET ALMANIN TAM ZAMANI

Yılmazer, açıklamasının devamında; “Kurs dışında ehliyet harçları ortalama bin liradan tahmini toplamı bin 250 lira olacaktır. Bu yüzden ehliyet ihtiyacı olan vatandaşlarımıza acele davranarak zamlardan önce derneğimize kayıtlı herhangi bir sürücü kursuna kayıtlarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Bu haber 932 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter