30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
ÖDP’den zamlara tepki!
Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığı, Türkiye’de yapılan zamlara tepki göstererek basın açıklaması gerçekleştirdiler.
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:24

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Özgürlük Meydanında basın açıklamasında bulunan Özgürlük ve Dayanışma Partisi, yapılan zamlara dikkat çekerek, “Ekonomik kriz ve yağma düzeni, etkisini sadece zamlarla göstermiyor. Ülkemizin yer altı ve yerüstü zenginlikleri de yerli ve yabancı sermaye gruplarına peşkeş çekiliyor.” açıklamasında bulundu. Özgürlük ve Dayanışma Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın yaptığı basın açıklaması şu şekilde; “Her güne yeni bir zamla uyanıyoruz. Daha dün köprü ve oto yollara yüzde 20 zam geldi. Daha öncede elektriğe yüzde 15 zam yapıldı. Bu zamla beraber elektrik, Temmuz-Ekim 2019 arasında toplam yüzde 30 zamlandı. Bir yıl içerisinde ise yüzde 60 zamlanmış oldu. Sadece elektrik değil, doğalgaza son bir yıl içerisinde yüzde 52, akaryakıta yüzde 30, gıda ürünlerine ise yüzde 50 zam uygulandı.”

“KARLARINA KAR KATIYORLAR”

ÖDP yetkilileri çok sayıda alanda zam geldiğini söyleyerek, “Soframızdaki ekmeğe, cebimizdeki üç kuruşa göz dikenler pişkin pişkin açıklamalarla karşımıza çıkıp “ekonomi uçuşa geçti” diyor. Soruyoruz; halk üst üste gelen zamların, pahalılığın, yoksulluğun ve işsizliğin altında ezilirken ekonomi kimin için uçuşa geçiyor? Kaçak saray için 2018 yılında 943 milyon lira harcama yapılıyor, emekçiler iş cinayetlerinde öldürülürken patronlar karlarına kar katıyorlar. Ekonomik krizin yükünü halkın üzerine yıkarak, saray’ın lüksünü, patronun kasasını uçurmaya devam ediyorlar. AKP iktidarı, kendilerine ve sermaye sahiplerine han hamam derken, halka zamları ve zulmü reva görüyor”  ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1400 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter