25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bandodan ilk prova!
Lüleburgaz Müzisyen ve Roman Dansları Derneği tarafından kurulan Lüleburgaz Bando Takımı, ilk provasını gerçekleştirdi. İstiklal Marşı ve İzmir Marşı eşliğinde prova yapan ekip, ilk gösterilerini 29 Ekim ve 8 Kasım törenlerinde gerçekleştirecek. 
Lüleburgaz # 10 Ekim 2019 Perşembe 07:20

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Müzisyen ve Roman Dansları Derneği Başkanı Mustafa Güler’in kurduğu Trakya’nın 2’nci, Lüleburgaz’ın ise ilk bando takımı olan Lüleburgaz Bando Takımı çalışmalarına başladı.

Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde ilk provasını yapan ekip, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 8 Kasım Lüleburgaz’ın kurtuluşu törenlerine hummalı bir şekilde hazırlanıyor.

Romanlardan oluşan bando takımının büyük başarılara imza atacağını söyleyen Lüleburgaz Müzisyen ve Roman Dansları Derneği Başkanı Mustafa Gürler, bando takımına destek istedi.

Gürler, bando takımının çalışmaları ve istekleri hakkında Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

“İLK PROVAMIZI YAPTIK”

Gürler, bando takımının dernek üyelerinden oluştuğunu söyleyerek, bugüne kadar Lüleburgaz’da hiç yapılmayanı yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Gürler, “İlk provamızı yaptık. Üstatlarımız bu işin bilinçli tarafını kullanıyorlar. Enstrüman çaldıkları için daha çabuk yetiştirebileceğimiz bir bando takımı kurmaya çalışıyoruz. Trakya’da 2’nci, Lüleburgaz’da ilk kez kurulan bir bando takımıyız. Lüleburgaz’da bugüne kadar hiç yapılmamış bir bando takımını oluşturmaya çalışıyorum” diye konuştu.

“GERENLİ’DEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Gürler, bando takımı için Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’den de destek beklediklerini söyleyerek, “Bizim amaç ve gayemiz bandoyu oluşturup, Lüleburgaz Belediyesi’nin bünyesinde oluşturulmasını sağlamak. Şu anda en az 10 kişilik grup yapacağız. Bu 10 kişiyle de ilgili olarak Lüleburgaz Belediyesi umarım hayırlı bir karar verir. Lüleburgaz Belediyesi’ne de bir bando takımı kazandırırız” şeklinde konuştu.

“ROMANLARIN BAŞARISINI DÜNYAYA İSPATLADIK”

Gürler, Romanların özellikle müzik alanında çok başarılı olduğunu söyleyerek, “Biz Romanların ne kadar başarılı olduğunu dünyaya ispatladık ama ne yazık ki buradakiler değerimizi bilmiyor. Kültür kenti diyoruz ama kültür aslında bizden başlıyor. Kültürün ne anlamda olduğunu onlara öğretmemiz gerekiyor. Biz bunu başaracağız” dedi.

İLK GÖSTERİSİ 29 EKİM’DE

Gürler, çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiğini söyleyerek, Lüleburgaz Bando Takımı’nın ilk gösterisini 29 Ekim’de gerçekleştireceğini söyledi. Güler, “İlk etapta 29 Ekim ve 8 Kasım törenlerine hazırlık yapıyoruz. Bu kapsamda bando takımının kıyafetlerini temin etmeye çalışıyorum. Hazır vaziyette belediye önünde halka açık konser vereceğiz. Belediye başkanının takdirine bırakacağız” ifadelerini kullandı.

Bu haber 958 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter