25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Doçek’ten Istranca Yürüyüşü
Güncel Gündem # 08 Ekim 2019 Salı 07:21

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği “Istranca Yürüyüşü” adını verdikleri faaliyet düzenledi.

Istrancalar ve genelde tüm Türkiye topraklarında doğal yaşamın acımasızca tahrip edilmesine dikkat çekmek amacıyla planlanan faaliyete Bekir Özdemir, Birol Kırman, Fatih Duman, Gökhan Yumuşak, Gürel Serin, Hakan Eşme, Metin Bali, Mustafa Deniz ve Simay Eşme'den oluşan 9 kişilik bir ekip katıldı.

Pınarhisar’ın Evciler köyünde başlayan yürüyüşte, Balaban, Yeşilce, Avcılar köyleri;  Mahya Tepe, Zindandere Şelalesi ve Longozlar ziyaret edildi.

Hava koşullarıyla birlikte zaman zaman zor anlar yaşayan ekip faaliyetlerini kazasız belasız  tamamladı.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme; “Istrancaların, Trakya’nın ve ülke genelinde bir çok noktanın çok uluslu şirketler tarafından acımasızca tahrip edilmesini görmek hepimizi derinden üzmektedir, geriye dönüşü olanaksız bir şekilde tahrip olan bu yerler sadece bizlerin değil aynı zamanda gelecek kuşakların da doğal kaynağıdır. Bu kaynakların korunması ve bunların eko-sistemin bir parçası olduğunun bilinmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu yürüyüş de buna dikkat etmek için yapıldı. Yürüyüşe katılan ve bu zorlu parkurlarda birlikte mücadele ettiğimiz ekip arkadaşlarıma, bizlere destek veren Yeşilçe Köyü Muhtarı sayın Ertuğrul Erdinç, Avcılar Köyü muhtarı sayın Levent Batan ve desteğini her zaman hissettiğimiz Velimeşe Muhtarı Mehmet Erkul’a, Balaban köyünden Samet Akalın arkadaşımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi .

 

 

Bu haber 318 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter