21 Eylül 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“İnsanlar meclis üyelerini soruyor”
CHP İlçe Başkanvekili Halis Kutlu, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin her hafta toplantılara katılıp partililere bilgi vermesini istedi. Kutlu; “Biz onlar (meclis üyeleri) seçilsin diye uğraştık. Nedense il genel meclisi üyelerimiz aramızda yok. Belediye meclis üyeleri de var. Maalesef kimse gelmiyor” dedi.
Lüleburgaz # 08 Ekim 2019 Salı 07:20

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP’nin haftalık toplantısında gündeme gelen diğer konu belediye meclis üyeleri ile il genel meclisi üyelerinin halk toplantılarına katılmaması oldu.

Oğlu Göksel Üstünalp acil ameliyata alındığı için İlçe Başkanı Aziz Üstünalp’in yerine vekalet eden İlçe Başkanvekili Halis Kutlu, belediye ve il genel meclis üyelerine sert sözlerle yüklendi.

Kutlu, göreve ilk geldiğinde partiye gelen, mücadele eden insanlar için elleri öpülesi insanlar dediğini ve bu sözünün arkasında durduğunu söyleyerek; “Biz onlar (meclis üyeleri) seçilsin diye uğraştık. Nedense il genel meclisi üyelerimiz aramızda yok. Gönül isterdi ki il genel meclisi üyelerinin bize gelip köylerle ilgili bilgi vermesini isteriz” dedi.

“BİRİ SATAŞTIĞI ZAMAN GELİYORLAR”

Kutlu, il genel meclisi üyelerinin halk toplantılarına sadece birisi söz söylediği zaman geldiklerini söyleyerek; “Ancak biri sataştığı zaman gelip cevap veriyorlar gidiyorlar. Onun haricinde belediye meclis üyeleri de var. Onların da gelip her hafta partililerimize bilgi vermesini istiyorum. Maalesef kimse gelmiyor. Gönlüm şunu istiyor. Bize bilgi versinler. Biz de bir şeyler öğrenelim. Sokaktaki inşaat için bile bana soruyorlar. Keşke buraya gelseler” ifadelerini kullandı.

“BANA KIZACAKLAR”

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde 27 CHP’li üye olduğunu söyleyen Kutlu; “Bülent Metin ve ekibi onlar için sokak sokak dolaştı, afişler astı. Bana kızacaklar, bana bağıracaklar, benim için ‘Çok bilmiş’ diyecekler. Evet çok bilmişim. 65 yaşındayım. Bu partiden hiçbir şey beklemeden hizmet ediyorum. Bu arkadaşların da gelip kendini burada göstermesini istiyoruz. Ama maalesef birkaç arkadaşımız var. Diğerleri yok. Ancak bir sataşmada cevap vermek için geliyorlar” diye konuştu.

“İNSANLAR MECLİS ÜYELERİNİ SORUYOR”

Kutlu, meclis üyelerinin bağlı belde ve köyleri de gezmesi gerektiğini söyleyerek, vatandaşın bu konuda talebi olduğunu belirtti.

Kutlu; “Bir hafta önce Büyükkarıştıran’a kahve toplantısına gittik. İnsanlar resmen hakaret etti. İl genel meclis üyelerinin nerede olduğunu sordular. Neden oraya hiç gitmediğini sordular” şeklinde konuştu.

16+1’LİK LİSTE OLUŞTURULDU

Kutlu öte yandan seçim takviminin de başladığını hatırlattı.

Ayın 15’ine kadar delege listeleri için bekleyeceklerini söyleyen Kutlu; “Şu anda elimizdeki çizelgeler gerçek çizelge değil 15’inde listelerin hepsini sunacağız. Bu konuda takvim belli 8 Kasımdan sonra mahalle ve köy delege seçimleri var. İl Başkanın bizden istediği 16 artı 1 çizelge liste hazırladık. Bugün ya da yarın onaylanır. İlçe yönetimi yakın zamanda gelir. Bu konuda söyleyeceğimiz bir şey yok” dedi. 

 

Bu haber 1075 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter