25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeski’de Amatör Spor Haftası başladı
Spor # 08 Ekim 2019 Salı 07:15

Metin KARAKUŞ

Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce düzenlenen Amatör Spor Haftası kutlamaları “Sporcu ol, zararlı alışkanlıklardan uzak ol” sloganı ile başladı.

Bu yıl 7-13 Ekim 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Amatör Spor Haftası, Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş ile başladı.

Bu kapsamda, protokol, sporcular ve vatandaşlardan oluşturulan kortej, Atatürk Meydanı’ndan, 100.Yıl Stadyumu’na kadar Gençlik Marşı eşliğinde yürüdü.

Yürüyüşün ardından kapalı spor salonundaki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile birlikte başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk yaptı.

Öztürk, konuşmasında; “İlçemizde 2,5 yılda toplam lisanslı sporcu sayımızı yüzde 69 arttırdık. 2016 yılında 832 iken 2019 yılında 1403’e çıkarmayı başardık. Her yıl Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 05-18 yaş arası çocuk ve gençlerimize İl ve İlçe Spor merkezlerimizi açıyoruz. Önceki senelerde olduğu gibi bu sene de İlçe spor merkezimizden faydalanan sporcu sayımızı arttırdık. Göreve geldiğimiz 2,5 yılda mesai arkadaşlarımla birlikte yoğun çalışmalarla ilçe spor merkezimizden faydalanan çocuk ve gençlerimizin sayısını % 540 arttırdık. 2016 yılında 3 branşta 126 çocuk ve gencimize hizmet verilirken, 2019 yılında 10 branşta 806 çocuk ve gencimize hizmet vermenin gururunu ve sevincini yaşadık” dedi.

Amatör Spor Haftası Programına Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu, Garnizon ve 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan, Belediye Başkan Vekili Nuray Öner Polat, K.Ü. Babaeski Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Kemal Taysı, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, kamu yararına çalışan oda, birlik ve dernek temsilcileri, spor kulüpleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk, 9 Ekim Çarşamba günü Kırklareli Master ve Veteranlar futbol takımı ile Babaeski Veteranlar futbol takımının 100. Yıl Stadyumu’nda yapacakları dostluk maçına, 10 Ekim Perşembe günü U-14 Kırklareli Gençlik Spor Kulübü basketbol takımı ile Babaeskispor basketbol takımı arasında oynanacak dostluk maçına ve 13 Ekim’e kadar gerçekleşecek kurumlar arası voleybol turnuvası maçlarına, tüm Babaeski halkını davet etti.

 

 

 

Bu haber 871 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter