25 Mayıs 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Açılamayan akademi ‘eğitim yuvası’ oldu!
Eylül ayında geldiği Lüleburgaz’daki izlenimlerini 5 Ekim’de gazetedeki köşesinde paylaşan gazeteci Can Ataklı, 3 yıldır açılamayan Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde ‘halka pek çok alanda eğitimler verildiğini’ yazdı.
Lüleburgaz # 08 Ekim 2019 Salı 07:12

Haber Merkezi

Eylül ayında Lüleburgaz’da düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’ne katılan gazeteci Can Ataklı, 5 Ekim’de Korkusuz Gazetesi’ndeki köşesinde Lüleburgaz izlenimlerini yazdı.

Yazısına ‘Lüleburgaz ne uygar yermiş öyle’ ifadeleriyle başlayan Ataklı, açılışı Arap saçına dönen Sanat Akademisi ile ilgili ilginç bir ifade kullandı.

Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin kendisine kenti gezdirdiğini anlatan Ataklı, gördüğü akademileri överek; “Sanat Akademisi pek çok alanda halka eğitimler veriyor” dedi.

LYSA 3 YILDIR AÇILAMIYOR

Bilindiği gibi, Lüleburgaz Belediyesi’nin Çamlık mevkisinde 85 milyon TL’ye yaptığı Sanat Akademisi için ilk kazma 2016 yılında vurulmuş, 14 ayda tamamlanması planlanan akademi bir türlü açılamamıştı.

Sanat Akademisi’nin durumu ile ilgili en son açıklamayı 2018 yılının Aralık ayında dönemin belediye başkan yardımcısı Rasim Aslan yapmış ve eksiklerin tamamlanması için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu, LYSA’yı seçim yatırımı olarak düşünmediklerini söylemişti.

2018 yılında Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde projeye uygun olmayan ürünlerin getirilip, uygunmuş gibi gösterilerek belediyenin zarara uğratıldığı iddia edilerek BİMER’e bildirim yapılmış ve soruşturma başlatılmıştı.

Sanat Akademisi’nin yaklaşık maliyetinin KDV’siyle birlikte 150 milyon TL’yi geçtiği tahmin ediliyor.

YAZININ O BÖLÜMÜ

Gazeteci Can Ataklı’nın 5 Ekim 2019 tarihli yazısında akademileri övdüğü bölüm şu şekilde;

“Lüleburgaz’da başka yerlerde pek görmediğim bazı faaliyetlere tanık oldum.

Örneğin bir ‘Yemek Akademisi’ var. Kadınlar, gençler hem yemek yapmasını öğreniyor hem mutfak kültürlerini geliştiriyor.

Sanat Akademisi pek çok alanda halka eğitimler veriyor.

Lüleburgaz’da 1000’in (yazıyla bin) üzerinde dans eğitimi alan olduğunu söylesem şaşırırsınız değil mi?

Bisiklet Akademisi de var. Çocuklar, gençler, özel alandaki bisiklet pistinde bir yandan sürüş tekniklerini öğrenirken, bir yandan da güvenle bisiklet biniyorlar”

Bu haber 1923 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter