30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Mahalle Meclisleri kurulacak
Lüleburgaz # 08 Ekim 2019 Salı 07:11

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Kent Konseyi’nin Genel Kurul Toplantısında, Mahalle Meclisi kurulması ve Temel İlkyardım Eğitimi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Cuma günü Necdet Tekin Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısına yoğun katılım oldu.

Toplantıda Mahalle Meclisi kurulması ve Temel İlkyardım eğitimlerinin verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Bu kapsamda mahalle sakinlerinin de söz alıp şikayet ve isteklerini dile getirebileceği mahalle meclisleri oluşturulacak.

“SÖYLEM DEĞİL EYLEM PEŞİNDEYİZ”

Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç; “Kent Konseyi tüm vatandaşlarımızın kendini ifade edebileceği bir çatı, bir şemsiyedir. Burası siyaset ve menfaat çalışmalarının yeri değil, herkesin fikirlerini ve düşüncelerini şikâyetlerini dile getirebileceği, projelerini geliştirebildiği bir platformdur.” dedi.

Dinç devamında; “Demokrasi çıtasının yükseltilmesi için Kent Konseyleri önemlidir. Kent Konseylerinin iyi çalışması demek demokrasinin iyi işlemesi demektir. Ancak unutmayalım ki talimat veren ve talimat alan bir organ değildir. Ortak aklın onayından geçen projelerin hayata geçmesi için yasaların öngördüğü tüm yolları kullanacağımız ve bu alandaki paydaşları gerekirse zorlayacağımız kesinlikle bilinmelidir. Çünkü biz bu kentin ortak aklı ve vicdanıyız. Bizi bir araya getiren güçlü bağ ülkemize ve kentimize olan sevgimizdir.” dedi.

 

Bu haber 669 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter