26 Ocak 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çiftçilere akıllı tarım uygulamaları anlatılacak
Kırklareli # 11 Eylül 2019 Çarşamba 07:41

HEKTAŞ, geçen yıl başlattığı Akıllı Tarım Köylerde etkinliği kapsamında 12 ve 13 Eylül’de Vize’ye bağlı Hasbuğa, Çakılı, Kavaklı ve İnece köylerinde çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatacak.

OYAK Grubu şirketlerinden HEKTAŞ, geçen yıl başlattığı akıllı tarım seferberliğine bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor.

Akıllı Tarım Köylerde projesi kapsamında HEKTAŞ, bu kez 12 ve 13 Eylül 2019 Vize’ye bağlı Hasbuğa, Çakılı, Kavaklı ve İnece köylerinde çiftçilerle buluşacak ve onlara akıllı tarım yöntemlerini anlatacak.    

Bir yıl boyunca 25 bin kilometre yol yaparak 250’ye yakın köye ulaşacak proje ile çiftçiler, akıllı tarım uzmanlarıyla bir araya gelecek ve tarımdaki son teknolojik gelişmeleri öğrenecek. Proje kapsamında çiftçilere ve ziyaretçilere tarımda uzaktan görüntüleme sistemleri (drone) kullanımı, uzaktan kumandalı tarım makineleri, iyi tarım uygulamaları anlatılacak ve çocuklar için aktiviteler düzenlenecek.

Çiftçilerin yenilikçi tarım teknolojilerine hazırlanması ve milli tarımın güçlendirilmesi hedeflenen proje ile 15 bin çiftçiye ve 45 bin ziyaretçiye ulaşılması planlanıyor.

 

Bu haber 732 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter