26 Ocak 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Avukatlar o karara itiraz etti!
İstismar şüphelisi tekrar cezaevine girecek…
Lüleburgaz # 11 Eylül 2019 Çarşamba 06:31

Demirköy’de bir ilkokul kantininde 10 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan, ancak ilk duruşmada tahliye edilen S.A’nın yeniden tutuklanmasına karar verildi. Kararda davaya müdahil olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili avukat Emrah Dedeoluk ve avukat Umut Kurt’un itirazları etkili oldu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan şüpheli, tahliye edildiği duruşmada tacizi “Yerim dar” diyerek savunmuştu.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Demirköy’e bağlı İğneada’da bir ilkokulda kantincilik yapan S.A. 10 ayrı kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla Mayıs ayında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Tutuklanan sanık geçtiğimiz ay gerçekleşen ilk duruşmada serbest kalmış, bu durum kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti. Geçtiğimiz günlerde aynı mahkeme avukatların itirazını kabul ederek sanık S.A’nın tutuklanmak üzere yakalanmasına karar verdi. Bu durum mağdur kızların ailelerinde büyük sevince neden oldu.

SAVCI TUTUKLULUĞUN DEVAMINI İSTEMİŞTİ

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında Cumhuriyet Savcısı, sanığın “Çocuğun cinsel istismarı” suçunu işlediğine yönelik kuvvetli delillerin bulunması nedeniyle tutukluğun devamını istemişti. Ancak mahkeme heyeti S.A’yı ilk duruşmada tahliye etmişti.

AVUKATLARDAN BAŞVURU

Kamu vicdanında derin yara oluşturan karar sonrası mağdurların avukatları Emrah Dedeoluk ve Umut Kurt sanığın tekrar tutuklanması yönünde mahkemeye itirazda bulundu. Mahkeme heyeti itirazları değerlendirerek karara verdi. Kararda, sanığın her ne kadar sanığın tahliyesine karar verilmiş olsa da, tüm dosya incelendiğinde sanığın tutuklanmak üzere yakalanmasına karar verildiği belirtildi.

HER YERDE ARANIYOR

Karar mağdurların aileleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Hakkında yeniden tutuklama kararı verilen S.A, polis ve jandarma ekipleri tarafından her yerde aranıyor. S.A. ilk yakalandığı anda tutuklanarak cezaevine gönderilecek.

“FENOMEN OLMAYA ÇALIŞIYORLAR” DEMİŞTİ

Öte yandan S.A’nın 10 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında, şüphelinin avukatının yaptığı savunma dikkat çekmişti. S.A’nın avukatı yaşları küçük olan 10 kız öğrencinin fenomen olmaya çalıştığını söyleyerek, “"Biz suçun işlenmediğini düşünüyoruz. Mağdurların fenomen olma istekleri dosya kapsamında birlikte değerlendirilmelidir. Tutanakla sanığın öğretmen ve öğrencilerle arasının iyi olmadığı sabittir. Çocuklarla arası iyi olmayan sanığın suçu işlemesi hayatın doğal akışına aykırıdır" diye konuştuğu öğrenilmişti.

 

Bu haber 1602 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter