22 Ocak 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yaratıcı Drama liderleri mezun oldu
Tekirdağ # 11 Eylül 2019 Çarşamba 07:23

2018 Eylül ayı itibari ile Çorlu'da hizmet vermeye başlayan  Trakya'nın Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk ve tek kursu olan Özel Çorlu Rengarenk Yaratıcı Drama kursu ilk Yaratıcı Drama Liderlik/Eğitmenlik kursu mezunlarını verdi.

Farklı branşlardan ve mesleklerden bir araya gelerek Kasım ayından itibaren 320 saatlik yoğun bir eğitim gören Yaratıcı Drama Lideri adayları, Eğitmen Nurcan Ekin ile Trakya'da bir ilki gerçekleştirdiler.

10 kişinin mezun olduğu kursta adaylar, 6 aşamalı eğitimi Yaratıcı Drama alanında tez yazarak ve sınavda başarı göstererek kursu tamamladılar.
Özel Rengarenk Yaratıcı Drama kursu kurucusu ve eğitmeni Nurcan Ekin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'un da konuşmalarında sık sık belirttiği gibi, kişisel gelişimi destekleyen, her yaşta insana hitap eden, özgüveni ve yaratıcılığı geliştiren Yaratıcı Drama'nın, toplumdaki değerleri koruma ve geliştirme yolunda adim atılması konusunda destekleyici özelliğe sahip olduğunu ve her bireyin Yaratıcı Drama ile tanışması gerektiğini belirtti.

Ekin, bu amaçla daha çok kişinin Trakya 'da Yaratıcı Drama ile tanışması için açılan Eğitmenlik Liderlik kursu artik bu yolu aydınlatacak liderlerini mezun ederek hedefine ulaşacağını ekledi.

5 Eylül Perşembe akşamı kurumda yapılan sertifika törenine Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan da katılarak kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Tarih öğretmeni Meltem Şen Ferhat, İngilizce öğretmeni Selcan Aktaş, Sürücü Eğitmeni işletme mezunu Özlem Özzade Şentürk, Endüstri mühendisi Gaye Bozalan, Çocuk Gelişimi Uzmanı Selay Şişkooğlu ,Şaziye Şentürk ve Gönül Bikeç, Selda Yakut, resim öğretmeni Elif Şeker , avukat Deniz Saraç sertifikalarını aldıktan sonra Yaratıcı Drama’nın Türkiye’ye gelmesi konusunda öncülük eden tiyatrocu/oyuncu Tamer Levent’in  başlattığı akıma da hep birlikte destek oldular.

 

Bu haber 1896 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter