19 Ocak 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP Pehlivanköy’de çelenk koydu
CHP Pehlivanköy İlçe Başkanlığı, partinin 96’ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla Pehlivanköy Cumhuriyet Meydanı’na çelenk bıraktı. CHP Pehlivanköy İlçe Başkanı Nil Nermin Turan, “Laiklikten ödün vermeyenlerin, Atatürk’ün izinden ayrılmayanların, ulusal birliğine ve Cumhuriyet’e olan bağlılığını her zaman ve her yerde gösterenlerin partisi CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Kırklareli # 10 Eylül 2019 Salı 07:02

Tansu Edip GÖKBUDAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı yıl dönümü Pehlivanköy’de de coşkulu kutlamaya sahne oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende konuşan Pehlivanköy ilçe başkanı Nil Nermin Turan, CHP’nin Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğini söyledi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN TEMİNATIDIR”

Turan, CHP’nin kurucusunun Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyleyerek, “CHP Cumhuriyetimizin ilanından kısa bir süre önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, ilkelerini saptadığı ve vefat ettiği güne kadar Genel Başkanlığı’nı yaptığı Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan partidir” dedi.

“MÜCADELEMİZİ İNANÇLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Turan şöyle devam etti; “CHP halkımızı çağdaş medeniyet seviyesine taşıyan siyasi oluşumdur. Bizler Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyet’in temel niteliklerini, demokratik, laik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü mücadelesini bugüne kadar büyük kararlılıkla sürdürdük. Bundan sonra da büyük bir inançla sürdüreceğiz. Biliyorum ki burada bulunan her birimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk siyasi partisinin bir bireyi olmaktan en büyük onuru duyuyoruz. Laiklikten ödün vermeyenlerin, Atatürk’ün izinden ayrılmayanların, ulusal birliğine ve Cumhuriyet’e olan bağlılığını her zaman ve her yerde gösterenlerin partisi CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Bu haber 820 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter