28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İzmir’den 2 kupayla döndüler    
Lüleburgaz # 10 Eylül 2019 Salı 07:59

8 Eylül Pazar günü yapılan 7. İzmir’in Kurtuluşu Yarı Maratonu’nda ilçemizi temsil eden sporcularımız, iki ikincilik kupası kazandılar.

 Son yıllarda maraton branşındaki çıkışıyla dikkatleri üzerine toplayan Marla Atletizm takımı bu kez de boş geçmedi.

Kulüp sporcularından Ümit Er ve Reyhan Demirel yaş gruplarında2. olarak daha önceki başarılarını bir kez daha tekrarlamış oldular.

Diğer maratoncularımız Emrullah Demirel, Mustafa Kiraz, Cumhur Karakuş ve Kamuran Ok da geçen seneki İzmir Yarı Maratonu derecelerini 3-4 dakika geliştirerek form grafiklerinin yükseldiğini ve ileride kürsülere aday olduklarını gösterdiler.

Kulüp sözcüsü Emrullah Demirel, yarışla ilgili yaptığı açıklamada; “Nispeten yeni bir kulüp olmamıza rağmen büyük başarılara imza attık. Bizim başarımızın gençlere örnek olmasını ve Kırklareli’de atletizm sporunun gelişmesini temenni ediyoruz. Böylesine büyük ve anlamlı bir organizasyonda iki arkadaşımızın elde ettiği kupalar gurur vericidir. Diğer takım sporcularının yarış performansı da takım halinde çok büyük bir gelişme içinde olduğumuzu göstermektedir. Neden sporda başarılı olamıyoruz sorusuna cevap olarak değişik değerlendirmeler yapılıyor. Zaman yetersizliği, mekan yetersizliği, maddi imkan yetersizliği vs. Bu kulüp tamamen amatör bir kulüptür. Kimseden bir kuruş almadan tamamen kendi imkanlarıyla bu başarıyı göstermektedir. Biz ilçemizin adını her yerde duyuruyoruz. Bilen bilir, bilmeyen bilmez. Ayrıca alkış da istemiyoruz. Sporu sadece spor için yapıyoruz.  Arkadaşlarımızın hepsi ağır işlerde çalışıyorlar ve ilerlemiş yaşlarına rağmen bu başarıları elde ediyorlar. Bu başarının altında yatan gerçek ihlastır, çalışkanlılıktır, özveridir” diye konuştu.

 

Bu haber 445 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter