28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Mini mini birlerin ilk günü
Lüleburgaz’da 23 bin 716 öğrenci için ilk ders zili çalarken, okula ilk kez başlayan öğrenci sayısı 6 bin 986 oldu.
Lüleburgaz # 10 Eylül 2019 Salı 07:58

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Atatürk İlkokulu’nda 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk gününde öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu.

Atatürk İlkokulu’nda ilk defa okula başlayan 1. sınıf öğrenciler, öğretmenlerinin nezaretinde okulu tanıyıp, kendilerine arkadaş edindiler.

Bu yıl Atatürk İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayan Özgü Yılmaz; “Okul çok hoşuma gitti ve alıştım. İlk geldiğimde heyecanlıydım. Kendime arkadaşlar edindim. İleride ben de öğretmen olmak istiyorum. Okumayı yazmayı öğretmek istiyorum. Öğretmenimi çok seviyorum” dedi.

Bir diğer 1. sınıf öğrencisi Ammar Kara ise; “Okulu ve öğretmenimi sevdim. Çınar ve Yaman ile arkadaşlık kurdum. Aram onlar ile iyi. Okul güzel, beğendim.” diye konuştu.

Bir diğer 1. sınıf öğrencisi Yağmur Başaran ise okulu çok sevdiğini belirterek; “Okula ilk geldiğimde çok heyecanlıydım. Şimdi heyecanlı değilim. 1 kişi ile yakın arkadaş oldum. Öğretmenimi seviyorum çok güzel ders anlatıyor. Okulu çok sevdim.” ifadelerini kullandı.

1. sınıf öğrencilerinden Egemen Özdemilel ise okulu sevdiğini ve ileride basketbolcu olmak istediğini belirtip; “Okul güzel, beklediğim gibi çıktı. Öğretmenim iyi. Dersleri iyi anlatıyor. Okula geldiğim gibi hemen arkadaş edindim. İleride basketbolcu olmak istiyorum. Okul çok eğlenceli geçiyor çok güzel” dedi.

Eylül Dayan ise ileride doktor olmak istediğini söyleyerek; “Okulu beğendim. Arkadaşlarım ile iyi anlaşıyorum. Öğretmenimi çok seviyorum çok iyi biri. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Okulu çok sevdim.” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 557 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter