28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP’de 96’ncı yaş coşkusu
“Cumhuriyete sonuna kadar sahip çıkacağız”
Lüleburgaz # 10 Eylül 2019 Salı 07:57

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı, partinin 96’ncı kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Yeni Tören Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan kutlama programı, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda kısa belgesel gösterimi ve konuşmalarla sona erdi. Yeni Tören Alanı’nda konuşma yapan CHP Lüleburgaz Başkanvekili Halis Kutlu, “Atatürk’ün ‘İki büyük eserim’ dediği Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de CHP Lüleburgaz İlçe Teşkilatı Atası’na koştu. Yeni Tören Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan kutlama programına Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi eski Başkanı Emin Halebak, CHP Lüleburgaz İlçe Teşkilatı, CHP Lüleburgaz Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan kutlama programında CHP Lüleburgaz Başkanvekili Kutlu, konuşma yaptı.

9 EYLÜL’LE AYNI GÜN OLMASI HEYECAN VERİCİ

Kutlu, CHP’nin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulup Cumhuriyeti kuran parti olmasının gurur kaynağı olduğunu söyleyerek, “Osmanlı Devleti’nden kalan toprakların itilaf devletleri tarafından işgal edilmesinden sonra 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan Kurtuluş Savaşı 9 Eylül 1922’de son düşman askerinin de topraklarımızı terk etmesi ile partimizin kuruluşunun aynı güne gelmesi ayrı bir heyecan ve mutluluk vermektedir” dedi.

“SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

Kutlu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” sözüne alıntılayarak, “Atatürk’ün bu sözleri diyerek bizlere emanet ettiği bu iki esere sonuna kadar sahip çıkacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu iki eserine göz dikenler, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bunu asla başaramayacaktır. Çünkü bu 96 yıllık çınarın evlatları bu hainlere asla müsaade etmeyecektir. Türkiye Cumhuriyetini kuran Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet değerlerini geliştirerek, korumaya ve Türkiye’nin aydınlık yüzünü büyütmeye devam edecektir. Ne mutlu Türküm diyene. Ne mutlu Cumhuriyet Halk Partiliyim diyene” diye konuştu.

KARANFİL DAĞITILDI

Öte yandan Yeni Tören Alanı’ndaki kutlama programının ardından Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli ve CHP Lüleburgaz İlçe Yöneticileri, CHP’li kadınlara karanfil dağıttı.

“BU ONURU ÖMRÜM BOYUNCA TAŞIYACAĞIM”

Tören alanından sonra kutlama programı için CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’na geçildi. Burada konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli, CHP’nin üyesi olmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi. Gerenli, “Sizlerle birlikte bu görevi yapmak benim için daha büyük bir onur. Bu onuru ömrüm boyunca taşıyacağım. Bana bu onuru yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizler kuruluşun ve kurtuluşun partisiyiz. CHP kurulduğu günden bu yana Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcından itibaren en büyük başarılara, değişimlere imza atmış, Türkiye’nin demokrasisi ve çağdaş gelişimi açısından her zaman öncü olmuş bir partidir” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRECEK”

Gerenli, 31 Mart seçimlerinden sonra CHP Genel Merkezi’nin demokrasi ve adaletin yerine gelmesi için büyük bir özveriyle çalıştığını söyleyerek, “Aynı yolda çalışmalarımıza devam edeceğimize, demokrasi ve adaletin normal işleyişine dönmesi için mücadelemizin sonuna kadar devam edeceğine söz veriyorum. Partimizin kurucusu ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği söz çok önemli:  ‘Benim iki büyük eserim var. Birincisi Türkiye Cumhuriyeti. İkincisi Cumhuriyet Halk Partisi’ Söz veriyoruz Atamıza. Her iki eserine de sonuna kadar sahip çıkacağız. Çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmek için hep birlikte tekrar demokrasiyi ülkemize getirerek mücadeleye devam edeceğiz. Sözümüz söz. Bunun arkasındayız” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 345 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter