28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“GÜÇLÜ CHP, SAYGIN VE ÇAĞDAŞ BİR TÜRKİYE”
CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin(CHP) kuruluş yıl dönümünde yazılı basın açıklamasında bulundu.
Lüleburgaz # 09 Eylül 2019 Pazartesi 07:01

Uğurcan KARAOĞLU

Gündoğdu, CHP’nin kuruluşunun 96. yılında yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Anadolu devriminin öncüsü, hakça bir düzen için var olan halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümünü büyük bir övünçle, gururla kutluyoruz. CHP, her zaman, toplumsal ve ekonomik düzen ile devlet yapısında; çağın, gelişmenin, insanca ve hakça yaşamın bir gereği olan değişimlerin öncüsüdür” dedi.

“ANADOLU DEVRİMİNİN ÖNCÜSÜ”

Gündoğdu açıklamasında; “Bugün, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan aydınlanmanın ve Anadolu devriminin öncüsü, hakça bir düzen için var olan halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümünü büyük bir övünçle, gururla kutluyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in ve temel ilkelerinin koruyucusu ve savunucusu olarak çağdaşlaşmanın tek adresidir. İlk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun ilkelerine gönül vermiş herkesin partisi olan CHP, insan haklarının, hukuk devletinin, demokrasinin filizlendiği çınar olarak sürdürdüğü yaşamına daha uzun yıllar devam edecektir. CHP, her zaman, toplumsal ve ekonomik düzen ile devlet yapısında; çağın, gelişmenin, insanca ve hakça yaşamın bir gereği olan değişimlerin öncüsüdür” dedi.

CHP ÜLKENİN AYDINLIK YÜZÜDÜR”

Gündoğdu, devamında; “Cumhuriyet Halk Partisi, dış dünyada ülkemizin tarihine yakışır onurlu geçmişini ve saygınlığını koruyacak, ülke içinde ise, yoksulluğa, yolsuzluğa ve yüzsüzlüğe son verecek, adaletin ve özgürlüğün güvencesidir. Kurucusu ve ilk genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde laik, çağdaş cumhuriyete kavuşturduğu ülkemize demokrasiyi getiren CHP, geçmişte ve günümüzde olduğu gibi gelecekte de ülkemizin aydınlık yüzüdür. Bizler, cumhuriyet halk partililer olarak; çatışmadan barışı, yolsuzluktan dürüstlüğü çıkarmak, yozlaşmadan sevgi ve saygıyı, yoksulluktan refahı üretmek zorundayız” dedi.

“CHP VE MUSTAFA KEMAL SEVDALILARINA SEVGİLERİMİ SUNUYORUM”

Gündoğdu, açıklamasının sonunda; “Bu duygularla, Tükenmişliğin, çaresizliğin ve karanlığın içinden bir ok gibi fırlayıp bağımsızlığın ve özgürlüğün ışığı olan Cumhuriyet Halk Partisinin 96. kuruluş yıldönümünde başta önderimiz, genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, çağdaş Türkiye hedefi doğrultusunda dayanışma içerisinde mücadele verdiğimiz yol arkadaşlarıma, tüm Cumhuriyet Halk Partisi ve Mustafa Kemal sevdalılarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Bu haber 330 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter