28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Balyemez Albayrak’a danışman oldu
Babaeski’ye bağlı Büyükmandıra Beldesinin önceki dönem CHP’li Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a siyasi danışman oldu.
Lüleburgaz # 07 Eylül 2019 Cumartesi 06:58

Metin KARAKUŞ

Balyemez, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ndeki yeni görevine başladı.

Balyemez, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde, Neşat Erdoğan’ın ardından Başkan Kadir Albayrak’ın, ikinci siyasi danışmanı oldu.

Önceki gün yeni görevine başlayana Balyemez; “Yapılan Yerel Seçimlerde ikinci dönemde de yeniden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Albayrak gibi siyasette çok uzun yıllar çeşitli kademelerde görev yapmış, duayen bir isimle çalışmak benim için büyük bir onur ve şereftir. Kendilerine beni bu göreve layık gördüğü için bir kez daha sizlerin aracılığı ile çok teşekkür ediyorum. Bende partimiz için ne yapılması gerekiyorsa elimden gelen tüm gayreti gösterip, daha çok çalışacağıma söz veriyorum.”  dedi.

 

SERTAÇ BALYEMEZ KİMDİR?

1977 yılında Babaeski’de dünyaya gelen Büyükmandıra önceki dönem Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, İlkokul ve ortaokul öğrenimini Büyükmandıra’da; Lise öğrenimini ise Babaeski Lisesi’nde tamamladı. 2002 senesinde Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun olan Sertaç Balyemez, özel şirketlerde Ziraat Mühendisi ve İşletme Sorumlusu olarak görev aldı. Balyemez, 2009 yılındaki yapılan yerel seçimlerde CHP listesinden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ise Cumhuriyet Halk Partisi’nden Büyükmandıra Belediye Başkanı seçilerek görevine başladı. Sertaç Balyemez, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de CHP’den Kırklareli Babaeski Büyükmandıra Belediye Başkanı adayı oldu. Balyemez, ev hanımı Gülay Balyemez ile evli olup, bir kız ve bir erkek çocuk olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Bu haber 1468 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter