28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bravo Atlas!
Oyuncaklarının parasını bağışlayacak…
Lüleburgaz # 07 Eylül 2019 Cumartesi 07:56

Lüleburgaz'da yaşayan 7 yaşındaki Atlas Şimşek, yaşından büyük bir yardımseverliğe imza attı. Oyuncak, kitap ve dergilerini satışa çıkaran Şimşek, elde ettiği geliri ihtiyaç sahiplerine teslim edecek. Şimşek'in annesi Aslı Şimşek, "Oğlumun bu fikrine Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgazlılar sahip çıktı. Kazandığımız parayı ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesi için Lüleburgaz Belediyesi'ne vereceğiz" dedi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgazlı Şimşek ailesinin minik ferdi 7 yaşındaki Atlas Şimşek, gerek televizyondan gerekse dışarıda gördüğü ihtiyaç sahibi insanların durumundan etkilenerek, yaşından büyük bir işe kalkıştı. Şimşek, çok sevdiği oyuncak, kitap ve dergilerini satarak, bunlardan elde ettiği kazancı ihtiyaç sahiplerine verme kararı aldı.

BELEDİYEYE DİLEKÇE YAZDI

Kongre Meydanı'nda tezgah açıp oyuncak satabilmek için izin alma bilincinde olan Şimşek, bu doğrultuda annesiyle birlikte Lüleburgaz Belediyesi'nin yolunu tuttu.

Şimşek, burada kendi el yazısıyla yazdığı dilekçeyi Lüleburgaz Zabıta Müdürlüğü'ne teslim etti.

Dilekçeyi teslim alan zabıta müdürü Raif Bıyıktaş, Atlas'ın bu güzel düşüncesinden etkilenerek konuyu Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli'ye aktardı.

GERENLİ'DEN TALİMAT

Gerenli de büyüklerin bile genelde düşünmediği bir konuyu düşünen Atlas'a destek olunması için talimat verdi. Talimat doğrultusunda Atlas'ın Kongre Meydanı'nda malzemelerini rahatça satabilmesi için belediye tarafından masa ve sandalye temin edildi. Belediyenin desteğiyle birlikte minik Atlas, ürünlerini rahatça satmaya başladı.

"OĞLUMUN FİKRİYDİ"

Atlas'ın bu projesiyle ilgili Görünüm Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan anne Aslı Şimşek; "Oğlumun kendi fikriydi. Bize fikrini aktardı. Biz de beğendik. Bunun için önce işi resmiyete dökmemiz gerektiğini söyledik. Dilekçe örneğini gösterdik. Dilekçeyi yazdı. Biz de bunu belediyeye götürdük. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Lüleburgaz Belediyesi Zabıta Müdürü Raif Bıyıktaş oğlumun bu düşüncesini çok beğendi. Bu konu hakkında belediye bize masa ve sandalye desteğinde bulundu. Ürünlerimiz neredeyse azaldı. Satışlar çok yüksek. Lüleburgazlılar çok ilgi gösteriyor. Burada dergileri, kitapları ve oyuncaklarını satıyoruz" dedi.

"UZUN ZAMANDIR DÜŞÜNÜYORDUM"

Minik Atlas da, çok uzun süredir ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi planladığını söyleyerek, "Uzun zamandır bunu düşünüyordum. Dışarıda olan, parası olmayan insanlara yardım etmek istiyorum. İleride otelci ya da teknoloji alanında çalışmak istiyorum" şeklinde konuştu.

 

Bu haber 4783 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter