28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Başarılı sporculara 8 aylık maaş!
Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 1'nciliği ve 3'üncülüğünü elde eden Nil Aktaş ve Ege Yılmaz'a Lüleburgaz Belediyesi tarafından 8 ay boyunca nakdi destekte bulunulacak. Bu kapsamda 1'inci olan Aktaş'a 250, 3'üncü olan Yılmaz'a da 200 TL nakdi yardım yapılmasına karar verildi. Komisyonda verilen karar verilen kararın Lüleburgaz Belediye Meclisi'nden geçmesi bekleniyor.
Lüleburgaz # 07 Eylül 2019 Cumartesi 07:55

Tansu Edip GÖKBUDAK

Türkiye Güreş Federasyonu'nun düzenlediği 11-13 Yaş Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Lüleburgaz'ı başarıyla temsil edip, 33 kilogramda Türkiye 1'incisi olan Nil Aktaş ile 31 kilogramda Türkiye 3'üncüsü olan Ege Yılmaz'a ödül verilmesi için harekete geçen Lüleburgaz Belediye Meclisi'nin, ilgili komisyonda görüşülen kararına Görünüm Gazetesi ulaştı.

Eğer komisyon kararı Lüleburgaz Belediye Meclisi'nden geçerse iki başarılı sporcuya 8 ay boyunca nakdi yardım sağlanacak.

BİRİNCİYE 250 ÜÇÜNCÜYE 200 TL!

Komisyonun aldığı karara göre 33 kilogramda Türkiye 1'incisi olan Nil Aktaş'a 250 TL, 31 kilogramda Türkiye 3'üncüsü olan Ege Yılmaz'a aylık 200 TL destekte bulunulması yönünde rapor hazırlandı.

Konuyla ilgili Görünüm Gazetesi'ne konuşan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi'nin sporu ve sporcuyu hep destekleyen bir belediye olduğunu söylemişti.

Gerenli; "Sporcuların arkasında duran bir belediyeyiz. Minikler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda göğsümüzü kabartan başarılı iki sporcumuzu ödüllendirmek için prensip olarak ödül verme kararı almıştık. Tabi bu ödülün verilmesi için ilgili komisyonda karar alınıp meclisçe onaylanması gerekiyor. Lüleburgaz Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimiz artacak" diye konuşmuştu.

 

 

Bu haber 1081 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter