28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Servis ücretleri belli oldu!
Lüleburgazlı 71 servis şoförünü ilgilendiren zam kararı Lüleburgaz Belediye Meclisi komisyonlarından geçti. Servisçilerin zam talebini inceleyen trafik ve plan bütçe komisyonları, en düşük servis ücretlerinin hostes ücretleri de eklendiğinde 210 TL, en yükseğinin ise 260 TL olmasına karar verdi. Komisyon raporunun Lüleburgaz Belediye Meclisi'nden geçmesi bekleniyor.
Lüleburgaz # 07 Eylül 2019 Cumartesi 07:54

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Şoförler Odası'nın son bir yılda akaryakıt, araç sigortaları ve bakımlarında meydana gelen artış nedeniyle okul servis taşımacılığıyla ilgili zam talebi Lüleburgaz Belediye Meclisi'nin Eylül ayı olağan toplantısında plan ve bütçe komisyonu ile trafik komisyonuna aktarılmıştı.

Görünüm Gazetesi o komisyonların konu hakkında hazırladığı raporun sonuçlarına ulaştı. Meclis kaynaklarından edinilen bilgiye göre servisçilerin zam talebi olumlu karşılandı.

EN DÜŞÜK 180 EN YÜKSEK 230 TL OLACAK

Komisyon raporlarıyla birlikte okul taşımacılığında kullanılan bir servisin net en düşük aylık bedeli 180 TL, en yüksek ise 230 lira olarak belirlenmişti. Servisçiler ise en düşük servis ücretini hostes ücreti hariç en düşük 200 en yüksek ise 250 olarak belirlemişti. Fakat komisyon, 20 lira daha düşük ücret vermesine karşın yapılan yaklaşık yüzde 20'lik zam servisçileri memnun etti. Bu doğrultuda kişi başı 30 TL'lik araç hosteslerinin ücreti eklendiğinde en düşük servis ücreti 210 TL, en yüksek servis ücreti de 260 TL olacak.

"SONUÇTAN MEMNUNUZ"

Zam kararıyla ilgili Görünüm Gazetesi'ne konuşan İnci Kooperatif Başkanı Gürkan Onbaşı, "Komisyonların aldığı bu karardan memnunuz. Şu anda ülkenin mevcut ekonomik durumunu da göz önüne aldığımızda vatandaşlarımızı da üzmek istemiyoruz. Fakat ne yazık ki artan giderler nedeniyle zam yapmak zorunda kaldık" dedi.

 

Bu haber 2547 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter