28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP'den 9 Eylül çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı partinin kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü olan 9 Eylül'de yeni Tören Alanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakacak.
Lüleburgaz # 07 Eylül 2019 Cumartesi 07:52

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP, 9 Eylül'de yurt genelinde partinin 96'ncı yıl dönümünü kutlayacak. Bu kapsamda CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı da Pazartesi günü saat 11.00'da Atatürk Anıtı'na çelenk bırakacak.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanvekili Halis Kutlu, konuyla ilgili Görünüm Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

“ATAMIZIN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ”

Kutlu, hayalinde CHP'nin iktidar olması olduğunu söyleyerek, "Biz şimdi 96 yıllık çınarın evlatları olarak 9 Eylül'de Atamızın huzuran gidip çelengimizi koyacağız. Hep birlikte birlik ve beraberlik mesajları vereceğiz. Parti olarak biz zaten barıştan yanayız. Mazlumun, gençlerin, adaletin yanındayız. Gönlümüz ister ki gelecek nesillere çok iyi bir Türkiye bırakmak" diye konuştu.

"İZMİR'İN KURTULUŞUNU KUTLUYORUZ"

Kutlu, CHP'nin kuruluş yıldönümünün İzmir'in Yunan işgalinden kurtuluşuyla aynı güne denk geldiğini hatırlatarak, "Bu nedenle İzmir'in kurtuluşunu can-ı gönülden kutluyoruz. Allah bir daha bize böyle savaşlar nasip etmesin. Görünen o ki; şu anda Türkiye iyi bir yere gitmiyor. Bir ilçe başkanı olarak bunları söylemem gerekli mi gereksiz mi ben de bilemiyorum ama bir vatandaş olarak, 96 yıllık çınarın bir evladı olarak söylüyorum. Herkesi seviyoruz. Herkese karşı bir adım yakınlaşmak için uğraşıyoruz. Güzel günler gelecek inşallah. 9 Eylül'de partili partisiz herkesi Atatürk anıtına çelenk koyma törenine bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

O SÖZÜN ANLAMI

CHP'nin uzun bir aradan sonra gerçekleştirdiği halk toplantısında, "Yerimden kalksam da hepinizi alnınızdan öpsem" sözünün anlamı hatırlatılan Kutlu şu ifadeleri kullandı; "Herkesi alnından öperim cümlesi şu anda hala gönlümden geçiyor. Onu niye söyledim; O gün baktığımda çocuğu işe başlayamayan, kızı üniversite bitirip de işe başlayamayan, bir sürü ihtiyacı, beklentisi olan insanların korkmadan yanımızda olmasından dolayıdır. Ama inanıyorum ki bir gün alınlarından öpmesem de el ele olup barış türküleri söyleyeceğiz. Daha fazla konuşmak isterim ama bir Çin atasözü vardır; Yaydan çıkan okla ağızdan çıkan kelime tutulmaz. 7'den 70'e partili partisiz herkesi seviyoruz. Hiç kimseye karşı düşmanlığımız, ötekileştirme ruhumuzda yok."

Bu haber 851 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter