28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Öğrendiler, ürettiler, kazandılar!
Kırklareli’de Umutlu Yarınlar Projesi kapsamında dezavantajlı gruplar üreterek ekonomiye dahil oluyor.
Kırklareli # 07 Eylül 2019 Cumartesi 07:51

Haber Merkezi                      

Kırklareli Valiliği himayelerinde, Kırklareli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen Umutlu Yarınlar Projesi kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi tarafından dezavantajlı grupların ekonomik hayata dahil olmaları amacıyla faaliyetler planlandı.

Faaliyetler kapsamında 26 Ağustos’ta başlayan Makrome Örücülüğü Kursu ve 2 Eylül’de başlayan Dekoratif Ahşap Süsleme Kursu ile kursiyerler üretimlerine devam ediyor.

ÜRÜNLERİNİ İNTERNETTEN SATIYORLAR

SODAM bünyesinde açılan dekoratif ahşap süsleme, makrome örücülüğü kurslarında yetenek ve beceri kazanan dezavantajlı bireylerin kendi üretimleri olan ürünler, ekonomik gelir elde etmelerinin sağlanması, ekonomik yardımlarla hayatlarını idame ettiren bir grubu, istihdam edilebilir/istihdam eden kılmaları amacıyla internet üzerinden satılıyor.

Kursiyerlerin ürünlerinin e-ticaret platformu üzerinden satışının gerçekleşebilmesi için https://www.elisiurunler.com/ kurularak satış kanalı altyapısı oluşturuldu.

Kursiyerlerin ürün satışlarını desteklemek amacıyla alternatif satış kanalları da oluşturularak geliştirilmeye devam ediliyor.

Kurs sonunda yetenek ve beceri kazanan bireyler evlerinde üretim yapmaya devam ederek ürünlerinin satışı için oluşturulan web sitesi üzerinden satışlarını gerçekleştirebilecekler.

 

 

 

 

 

Bu haber 429 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter