13 Aralık 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
3üncü kuşak muhtar
Hayrabolu’ya bağlı Kılıçlar köyünde Muhtar Şaban Yavuz, 23 yıl muhtarlık yapan dedesi ve 13 yıl muhtarlık yapan babasının ardından ailenin 3’üncü kuşak temsilcisi olarak muhtarlık koltuğunda oturuyor.
Tekirdağ # 10 Ağustos 2019 Cumartesi 07:12

Çınar TÜRKMEN

Hayrabolu’ya bağlı Kılıçlar köyünün muhtarı Şaban Yavuz, ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi olarak muhtarlık görevini sürdürüyor.

31 Mart seçimlerinde Kılıçlar köyünde görev başına gelen Muhtar Şaban Yavuz’un dedesi Rıfat Yavuz 23 yıl, babası İmdat Yavuz da 1980 ihtilali döneminde 13 yıl muhtarlık yaptı.

270 nüfuslu köyde dedesi ve babasından sonra Yavuz ailesinin 3’üncü kuşak temsilcisi olarak muhtar seçilen 50 yaşındaki Şaban Yavuz, çok sayıda köylüsünün de Lüleburgaz’da yaşadığını belirtip; “Kılıçlarlı hemşehrilerimizin köylerinden kopuk yaşamamalarını, en azından okullar kapandıktan sonra yaz sezonu boyunca köylerinde vakit geçirmelerini istiyorum ve bu doğrultuda çalışıyorum” dedi.

3’üncü kuşak muhtar seçilmesiyle ilgili konuşan Yavuz; “Ailem çok mutlu oldu. Bayrağı teslim almak gurur verici. Dedem ve babam da sevilen muhtarlardı” diye konuştu.

Muhtar Yavuz, seçimden önce vaat ettiği ve göreve geldikten sonra gerçekleştirdiği çalışmalardan söz ederek; “Yol çalışmalarımız devam ediyor. Dambaslar-Alacaoğlu sınırına kadar olan yolumuz asfalt olacak. 2020 Mayıs ayı programına alındı. Köyümüzde mesire alanı ve gölet olacak. Tarla yollarında 8 köprünün bakımları yapıldı. Büyükşehir desteği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ettik. Meramıza 4 adet köy çeşmesi yapılacak. Camimizi boyattık, parke taş yaptırdık. Çamlık mevkiimize yapılan mesire alanına spor aletleri yapılacak. Kapanan köy okulumuz yıkılıp, bakanlıkça yeniden köy halkının hizmetine sunulacak. Bütün sokak lambaları yenilenecek. Mezarlığımızda bayram temizliğimiz yapıldı, ağaçlandırma olacak. Yaşanır bir köy olmak istiyoruz. Göç veren değil göç alan bir köy olmak istiyoruz. Çalışmalarımıza destek veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve TESKİ Genel Müdürümüz Dr. İbrahim İçöz’e teşekkür ediyorum. Azalarım Şerif Sürel, Fikret Kayaoğlu, Samettin Aykurt, Olcay Aykurt’la görevimizin başındayız” dedi.

İSİMLERİ VERİLEBİLİR

Çanakkale’de Kılıçlar köyünden 3 şehit verdiklerini belirten Yavuz; “İsmail oğlu Zülküf, Ömer oğlu Yakup ve Şerif oğlu İbrahim Çavuş Kılıçlar köyümüzün Çanakkale’deki şehitleridir. Öte yandan Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe de köylümüz. Büyükşehir Belediyesi tarafından bu kişilerin isimleri sokaklara verilebilir” diye konuştu.

 

Bu haber 439 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter