03 Temmuz 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 10 Ağustos 2019 Cumartesi 06:53

 

T.C.

LÜLEBURGAZ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/36 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, karamusul Köyü,Mercimektepe Maevkii, 108 Ada, 16 Parsel noda tapuya kayıtlı, 16.837,33-m2 alanlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Taşınmaz; Mercimek Tepe mevkiindedir. Karamusul Köy merkezine yaklaşık 5,5 km, Büyükkarıştıran Belediye merkezine yaklaşık 3,5 km, Çiftlikköy Köy merkezine yaklaşık 4,5 km, İstanbul-Edirne D100 Karayoluna yaklaşık 800 m mesafededir. Köyün Doğu yakasında yer almaktadır. Kuzey yönden Kadastral yola sahiptir. Kuru tarım yapılmakta ve killi-tınlı toprak yapısına sahiptir. Verim kabiliyeti açısından iyi, düz ve makinalı tarıma uygundur. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir. Buğday, arpa, ayçiçeği, karpuz, kavun, kanola, yem bitkileri yetiştirilmesi mümkündür.

Kıymeti                        : 224.104,86 TL, KDV Oranı          : %18, Yüzölçümü      : 16.837,33 m2

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 24/09/2019 günü 11:15 - 11:20 arası, 2. Satış Günü          : 21/10/2019 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, karamusul Köyü,Mercimektepe Maevkii, 108 Ada, 22 Parsel noda tapuya kayıtlı, 21.033,19-m2 alanlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Taşınmaz; Mercimek Tepe mevkiindedir. Karamusul Köy merkezine yaklaşık 5,5 km, Büyükkarıştıran Belediye merkezine yaklaşık 3,2 km, Çiftlikköy Köy merkezine yaklaşık 4,5 km, İstanbul-Edirne D100 Karayoluna yaklaşık 500 m mesafededir. Köyün Doğu yakasında yer almaktadır. Kadastral yolu yoktur. Kuru tarım yapılmakta ve killi-tınlı toprak yapısına sahiptir. Verim kabiliyeti açısından iyi, düz ve makinalı tarıma uygundur. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir. Buğday, arpa, ayçiçeği, karpuz, kavun, kanola, yem bitkileri yetiştirilmesi mümkündür.

Kıymeti                        : 279.951,76 TL,KDV Oranı           : %18, Yüzölçümü      : 21.033,19 m2

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 24/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası,2. Satış Günü           : 21/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2019

 

 

 

 

Ramazan TURA

Satış Memuru

56263

 

 

 

 

 

 

Bu haber 880 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter