14 Aralık 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
"Henüz başlamadığım bu işe başlamayacağım"
Lüleburgaz Belediyesi'nin personel alımındaki ‘torpil’ iddialarının odağındaki isim, meclis üyesi İsmail Yurdatapan'ın oğlu Ali Özgür Yurdatapan sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yurdatapan; "Bu koşullar altında hakkım olan fakat henüz başlamadığım bu işe başlamayacağımı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum" dedi. 
Lüleburgaz # 09 Ağustos 2019 Cuma 07:00

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi'nin personel alımı sınavında Su ve Kanal Ustası bölümünde işe alındıktan sonra torpil iddialarıyla gündeme gelen Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi İsmail Yurdatapan'ın oğlu Ali Özgür Yurdatapan, Facebook hesabından konuya ilişkin duyuruda bulundu.

Yurdatapan, torpil iddiaları karşısında geri adım atarak, su ve kanal ustası bölümünde işe başlamayacağını söyledi. 

"İŞ BULMAK İÇİN BİRÇOK ZORLUK YAŞADIM"

Yurdatapan, Lüleburgaz Belediyesi işe alım mülakat sonuçları açıklandığından beri, babasının meclis üyesi olması nedeniyle kendisi ve babası hakkında çıkan iddiaların mesnetsiz olduğunu söyleyerek, birçok sektörde çalıştığını, iş bulabilmek için birçok zorluk yaşadığını belirtti. Yurdatapan, "Öncelikle şunu belirtmek isterim; ben, su ürünleri ve işletme fakültesi bitirmiş, yüksek lisansımı vatani görevimi yapmak için yarıda bırakmış, çift diploması olan ve halen açıköğretimde iki yıllık fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü okuyan biriyim.

Alabalık yetiştirme çiftliği, midye işleme tesisleri, pazarlamacılık, market mağaza müdür yardımcılığı, benzinlik, kanal temizleme işleri gibi birçok değişik sektörde çalıştım ve iş bulabilmek için birçok zorluk yaşadım" dedi. 

"KAMUDAN EMEKLİ OLMAK HAYALİMDİ"

Yurdatapan yaşının 39 olduğunu hatırlatarak, kamu sektöründen emekli olmanın hayali olduğunu söyledi. Yurdatapan, "Artık yaşım da geldiğinden, kamu sektöründe çalışmak ve kamudan emekli olmak hayalimdi. Bu yüzden Lüleburgaz Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş bünyesinde personel alımı ilan edilen ve gerekli tüm şartları sağladığım işlerden birine başvurdum. Mülakata girdim ve mülakat sonrası işe kabul edileceğim diğer sonuçlarla birlikte açıklandığında çok sevindi" diye konuştu. 

"ÇAMUR AT İZİ KALSIN"

Lüleburgaz Belediyesi'nde işe alımının kesinleşmesinin ardından kendisi hakkında asılsız iddialar içeren saldırılarla karşılaştığını kaydeden Yurdatapan, "Ancak bundan sonra şahsıma, babama ve Lüleburgaz Belediyesi yöneticilerine yönelik giderek ağırlaşan, asılsız iddialar içeren saldırıları üzüntü ile gözlemedim. İddialar asılsız da olsa çamur at izi kalsın misali iz bırakıyordu. Bu koşullar altında hakkım olan fakat henüz başlamadığım bu işe başlamayacağımı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 

BABA YURDATAPAN TATİLDE!

Öte yandan Lüleburgaz  CHP'li Belediye Meclis Üyeleri ve Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcıları Leyla Güncer ile Erol Özgür, yaşanan torpil iddialarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

CHP'li meclis üyelerinin imzasının bulunduğu açıklamada İsmail Yurdatapan'ın ‘tatilde’ olması sebebiyle bulunmadığı öğrenildi. 

 

 

Bu haber 4486 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter