14 Aralık 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Çatla geber’ dedi Türkiye tanıdı…
Lüleburgazlı 16 yaşındaki Emrah Çelik, video paylaşım platformu Tik-Tok’ta paylaştığı bir videodan sonra ‘fenomen’ oldu. Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Reynmen’le çektiği videoyla Türkiye’ye adını duyuran Emrah Çelik, ilk röportajını gazetemize verdi.
Lüleburgaz # 09 Ağustos 2019 Cuma 07:10

Uğurcan KARAOĞLU

Çektiği videoları sosyal medya platformlarından Tik-Tok, Youtube ve İnstagram’da paylaşan 16 yaşındaki Lüleburgazlı Emrah Çelik, 1 sene içinde yaklaşık 300 adet video çekip paylaşarak milyonlarca kişiye ulaştı.

Paylaştığı bazı videolar 2 ila 4 milyon arasında kişi tarafından izlenen Emrah Çelik, son olarak ‘Çekemiyorsan Beni Çatla Geber’ adlı bir video yayınlamış ve ünlü sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Reynmen’in de bu videoyu paylaşması üzerine sosyal medyada adını duyurmuştu.

 “HER ŞEY 1 VİDEO İLE BAŞLADI”

Emrah Çelik, gazetemize yaptığı açıklamada; “Her şey Tik Tok platformunda paylaştığım 1 video ile başladı. Video çekerken eğlendiğimi fark ettim ve içimden gelen video çekme isteği sayesinde devam ettirdim. 6 yaşımdan beri gelen oyunculuk hevesim nedeniyle skeçler üreterek birçok ünlü kişi ve sayfalar ile iletişime geçtim. Severek ve eğlenerek kullandığım sosyal medya platformlarında, hiçbir zaman insanların kötü eleştirilerini takmadan her zaman en iyisini yapmaya çabaladım ve çabalamaya da devam edeceğim” dedi.

“KENDİM OLMAYA DEVAM ETTİM”

Emrah Çelik, devamında; “İnsanlardan aldığım tepkiler hep olumluydu. Kötü eleştiri aldığım zaman her ne olursa olsun hiçbir kötü yorumu ve kötü eleştiriyi takmadan kendim olmaya ve eğlenmeye devam ettim. İçimden oyuncu olmak geliyor. Skeçler seçtiğim ve ürettiğimde mutlu oluyorum. Skeç yazıyorum ve oynuyorum, Tik-Tok platformunda paylaşıyorum. Kendi ürettiğim skeçlerim var. Bir sinema filminde (Oflu Hoca Trakya’da) ve Fox TV’de oyuncu seçmelerine girdim. İyi ve olumlu sonuçlar aldım ve yoluma devam ettim” dedi.

“HEDEFİM OYUNCU OLMAK”

Hedeflerinden bahseden Çelik; “3 yıldır tiyatro oynuyorum ve kurs alıyorum. Tiyatronun bana kattığı şeylerin çektiğim videolara çok katkısı oldu. Hedefim, başarılı bir oyuncu olmak. Başaracağıma her zaman inandım, inşallah başaracağım.” diye konuştu.

“4 MİLYON İZLENEN VİDEOLARIM OLDU”

Çektiği videoları anlatan Çelik şöyle devam etti; “Video çekmek istiyordum ama insanların kötü tepkisini almaktan korkmuştum. Ama Ceren Cennet Tokbaş ablam sayesinde ilk videomu çektim. ‘Mimiklerin çok iyi’ diyordu, sonra bana cesaret verdi ve ilk videomu onun sayesinde çektim. Daha sonra ilk videom beğenildi ve devamının gelmesi istendi. Ben de devamını getirdim ve 300’e yakın video çektim. Videolarım çok beğenildi, hatta 2 milyon ile 4 milyon arası izlendiğim videolarım oldu.”.

“DÜŞMANLARIM HASETLERİNDEN KUDURDU”

Reynmen ile yollarının nasıl kesiştiğini anlatan Çelik; “Düşmanlarım hasetlerinden kudurup, benim hakkımda yalan yanlış şeyler söyleyip prim yapmaya çalıştılar. Ben de onlara inat roman havası olan, ‘Çekemiyorsan beni çatla geber geber’ adlı şarkı ile video çektim. Çektikten sonra ünlü ve tanınmış isim Reynmen yani Yusuf Aktaş, videomu paylaşarak bana destek oldu. Buluşup videonun aynısını Yusuf Aktaş için çektik. Beni sevmeyen kişiler tarafından birden sevilmeye başlandım. İnsanların mutsuzken benim videolarımı izleyip güldüklerinin farkına vardım ve bu beni çok mutlu etti” dedi.

Reynmen ile çektiği videodan sonra bazı ünlü isimlerin kendisi ile iletişime geçtiğini anlatan Çelik; “İnsanlar tarafından iyi kötü her ne olursa olsun konuşulmam, eleştirilmem, benim bir başarıya ve bir yere vardığımı bana gösterdi. Her zaman video çekmeye, eğlenmeye, kendim olmaya devam edeceğim. Ünlü bazı kişiler bana yazdı, ‘Seninle de bu tarz video çekmek istiyorum.’ diye. Ben de kabul ettim hepsini. Ne zaman video çekeceğimiz hakkında görüştük, yakın zamanda video çekmeye gideceğiz.” ifadelerini kullandı.

“AİLEM İLK BAŞTA ONAYLAMIYORDU”

Ailesinin sosyal medyada giderek ünlenmesine nasıl tepki verdiğini sorduğumu Çelik; “Ailem hiç onaylamıyordu video çekmemi. Annem bu aralar video çekmeme bir şey demiyor artık. Bana düşman olan arkadaşlarım sonra benimle iyi geçinmeye çalıştı. Ama ben yüz vermedim. İlk zamanda benimle birlikte olan kişilerle yoluma devam ediyorum. Ablamın arkadaşları ‘Ünlü oldu bu velet’ diye tepki verdiler. Annem herkese anlatmış, hatta ‘Emrah şöhret oluyormuş’ gibi sözler söylüyormuş arkadaşlarına. Yakın arkadaşlarım ise hep başaracağıma inanıyorlardı ve destekliyorlardı.” dedi.

Çelik, kendisini yolda görenlerin artık ‘Reynmen’in yanına giden çocuk değil misin?’ diye sorduğunu hatta fotoğraf çekilmek isteyenler de olduğunu söyledi.

 “AKLIMDA YENİ BİR KONSEPT VAR”

İlerleyen zamanlar için projeleri olup olmadığını sorduğumuz Çelik; “Şu anda aklımda yeni bir konsept var. Youtube’a videolarımı atmaya başladım. Yeni konsept ile komedi ve güldürü tarzında geleceğim. Yeni konseptteki videolarımı İnstagram, Tik-Tok ve Youtube’a yüklemeye devam edeceğim.” dedi.

SİNEMA-TELEVİZYON OKUMAK İSTİYOR

Eğitimine yönelik planı olup olmadığını sorduğumuz Çelik şunları anlattı; “Üniversiteye gitmeyi düşünüyorum. Sinema ve Televizyon bölümünde okumak istiyorum. Okulu bitirdikten oyunculuk ajanslarına kayıt olmayı düşünüyorum. Ağabeyim kuaför, onun yanında da çok çalıştım ama beceremedim. Çünkü sevmiyordum o işi. Sevmediğim işi maalesef yapamıyorum. Hedefim hep oyuncu olmak. Sevdiğim tek iş olduğu için başaracağıma inanıyorum”.

“BU TARZ VİDEO ÇEKMEK İSTEYEN KİŞİLER…”

Çelik, kendisi gibi videolar çekerek geniş kitlelere ulaşmak isteyenler için de şu tavsiyelerde bulundu; “Bu tarz video çekmek isteyen kişiler hiç kimseye aldırmasın. Eğer video çekmek isteyen biri varsa, kimseyi takmadan ve kimseye takılmadan videolarını çeksinler ve kimseye kulak asmasınlar, hayallerini gerçekleştirsinler. Ben bunu başardıysam herkes başarabilir. Yeter ki inansınlar”.

“ÜNLÜ OLURSAM…”

Çelik son olarak; “Bir dizide kendimi görmek çok istiyorum. Çok ünlü bir oyuncu olursam güzel bir evim olsun isterdim. Türkiye’nin her yerini ailem ile gezmek isterdim. Sevenlerimle görüşmek isterdim. Yardıma muhtaç ailelere yardım etmeye çalışırdım. Hobilerim arasında günlük olarak video çekmek, gezmek ve tiyatroda oynamak var. Evde kendi kendime videolar çekiyorum” dedi.

TİK-TOK NEDİR?

TikTok, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulaması.

Bu haber 3409 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter