08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Atletik futbolcularını ölçtü
2019-2020 futbol sezonu hazırlıklarını sürdüren Lüleburgaz Atletik Spor Kulübü oyuncularının sürat ve kuvvet değerleri uzman ekiplerce ölçüldü. Dünyada bir çok kulübün kullandığı bu yöntem sayesinde oyuncuların yaptığı antrenmanların ne derece yararlı olduğu değerlendiriliyor.
Lüleburgaz # 08 Ağustos 2019 Perşembe 07:15

Yağız Doruk KAYA

Lüleburgaz Yıldızlar Futbol Akademisi’nde, 2019-2020 sezonu hazırlıklarını sürdüren Lüleburgaz Atletik Spor Kulübü oyuncuları, performans ölçümünden geçti.

Çalışmalarına 1 Ağustos’ta başlayan ekip, dünkü antrenmanda kuvvet adaptasyonu, aerobik kuvvet, çabuk kuvvet, sürat ve süratte devamlılık çalışması gerçekleştirdi.

Antrenman hakkında bilgi veren Atletik Spor Kulübü Antrenörü Seyfullah Konyalı: “Futbolda kolektif olarak bir oyun oynuyoruz. Futbolda bireysele inmeden çok başarılı olunabileceğini uzmanlar belirledi. Takımımızla 2019-2020 sezonunun hazırlıklarına başladık. Hazırlık döneminde olduğumuz için haftanın her günü antrenman yapıyoruz. Çocukların yazın hiçbir şey yapmadığını düşünerek en temelden başlayarak kuvvet adaptasyonu, aerobik kuvvetini, çabuk kuvvet, sürat ve süratte devamlılık çalışmaları yapıyoruz. Sıçrama, sürat, tekrarlı sprint, yoyo dayanıklılık testimiz var. Bu testlerin amacı çocukların dayanıklılıklarını ölçmek. Burada bulacağımız değerleri, müsabaka haftasına 1 hafta kala tekrar uzman ekipler ile değerlendirerek oyuncuların ne kadar geliştiğini göreceğiz” dedi.

Antrenmanda gerçekleştirilen ölçümlere katılan ve Osmanlıspor’da 3 yıl görev yapan, 22 yıldır futbol ile uğraşan Asım Tunçer genç sporcuların değer ölçümleri çalışmaları hakkında Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Tunçer; “Sıkı ara ile gerçekleştirilen antrenmanlarda genç sporcuların sürekli performans ölçümleri yapılmakta. Gelişim çağında olan sporcuların sıkı çalışmalarını takip etmezseniz yaptığı antrenmanların ne derece yararlı olduğunu öğrenemezsiniz, sadece gözlemlersiniz. Biz burada sporcuların değerlerini sayısal verilere dökerek gerçekçi değerlere göre tekrardan planlıyoruz. 1 ay sonra bir daha yapacağız. Dünyada bir çok kulüp bu işlemi kullanıyor” dedi.

 

Bu haber 1436 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter