08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Baklavayı dolaba koymayın”
Lüleburgaz # 08 Ağustos 2019 Perşembe 07:14

İlayda GEZGİN

Lüleburgaz Balaban tatlı ve dondurmacısında geçen bayrama oranla tatlı satışları daha düşük seviyelerde ilerliyor.

Bayram tatlılarını kendilerine özel tarifleriyle yapan Balaban tatlı ve dondurmacısı yetkilileri, bayramda tatlılarını daha uzun süre saklayıp tüketmek isteyen vatandaşların bazı hususlara dikkat etmeleri konusunda uyarıyor.

BAYRAMDAN SONRA ZAM BEKLENİYOR

Lüleburgaz Balaban’da yetkili olarak çalışan Barbaros Ölmez; “Son zamanlarda gelen zamlardan sonra tatlı fiyatlarına da zam geldi. Bayramdan sonra bir zam daha bekleniyor. Kilosu 36 TL olan şu anki tatlılarımızın bayramdan sonra kilosunun 40 TL olması bekleniyor. Ramazan Bayramı’na göre Kurban Bayramı’nda satışlarımız biraz daha düşük” diye konuştu.

 “BUZDOLABINA KOYMASINLAR”

Barbaros Ölmez iyi baklavanın görüntüsünden anlaşıldığını belirterek; “Üstüne ve altına bakmamız gerekir. Üstü gevrekse baklava iyidir. Baklavanın yanında genelde dondurmayı öneriyoruz. Hava sıcaklığından dolayı yanında dondurma en ideali. Tatlı şekerlenmesin diye buzdolabına koyanlar olacaktır, baklavayı buzdolabına koymasınlar, daha çok şekerlenme olur ve tadı bozulur. Baklavayı oda sıcaklığında güneş görmeyen bir yerde saklamak gerek. Bunu hatırlatmak amacıyla paketlerin üstüne de yazıyoruz” dedi.

Ölmez son olarak; “Satış yaptığımız her şey A’dan Z ‘ye kendi üretimimiz. Tatlıda uyguladığımız özel bir tarif var ve bu tatlılarımızı daha da özel kılıyor” diye ekledi.

 

 

Bu haber 1534 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter