08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Haftanın 6 günü pazar geliyor!
Olağanüstü toplanan Lüleburgaz Belediye Meclisi'nde 8 Kasım Mahallesi'nde yapılan semt pazarına onay çıktı. Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri toplamda 260 tezgahla hizmet verecek pazaryeri için yer tahsislerine son başvuru tarihi 6 Eylül olarak belirlendi. Semt pazarına onay çıkmasıyla birlikte Lüleburgaz'da Salı günleri hariç haftanın 6 günü pazar olacak. 
Lüleburgaz # 08 Ağustos 2019 Perşembe 07:01

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediye Meclisi'nde Lüleburgazlıları ve pazarcıları ilgilendiren çok önemli bir karara imza atıldı.

Uzun süredir açılmayı bekleyen 8 Kasım Mahallesi'ndeki semt pazarı için son düzenlemeler meclise getirildi. Semt pazarı için olağanüstü toplanan mecliste, pazaryerinin son hali oy birliğiyle kabul edildi. 

HAFTANIN 6 GÜNÜ PAZAR

Yapılan düzenlemeye göre semt pazarının açılış günleri Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günü oldu. Bu sayede mevcuttaki Kapalı Pazaryeri ve Semt Pazarı'nın açıldığı günler olan Pazartesi ve Perşembe günleriyle çakışmamış oldu. Bu sayede Lüleburgaz'da haftanın 6 günü pazar açılmış olacak. 

PAZAR GÜNLERİ GİYİM PAZARI

Eylül ayı içerisinde açılması planlanan semt pazarında açıldığı her gün farklı bir konsept olacak. Bu doğrultuda semt pazarı Çarşamba günleri 252 adet sebze-meyve ve giyim-tuhafiye ve 8 adet balıkçı tezgahıyla hizmet verecek. Cumartesi günleri 126 sebze-meyve-gıda ile 8 adet balıkçı tezgahıyla açılacak semt pazarı Pazar günleri ise 126 adet giyim-tuhafiye ile 8 adet balıkçı tezgahıyla vatandaşların hizmetine sunulacak. 

SON BAŞVURU 6 EYLÜL

Lüleburgaz Belediye Meclisi Komisyon Başkanları ile Plan ve Bütçe Komisyonu'nun yayınladığı rapora göre semt pazarı için son başvuru tarihi 6 Eylül Cuma günü olarak belirlendi. Semt pazarında ilgili alanlarda tezgah açmak isteyen pazarcıların istenilen evraklarla birlikte 6 Eylül mesai bitimine kadar Lüleburgaz Belediyesi Tek Masa Hizmet Birimi'ne bizzat müracaat etmesi istendi. 

NOTER HUZURUNDA AÇIKLANACAK

Lüleburgaz Belediyesi, başvuruları aldıktan sonra hızlı bir şekilde kura çekimine gidecek. Kura çekiminin noter huzurunda gerçekleştirileceği öğrenilirken, öncelik Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi'nde yeri olmayanlara verilecek. Katılmaya hak kazananlar semt pazarında ayrılan ilgili tezgah adedinden fazla olursa Lüleburgaz'daki meslek odalarına kayıtlı olanlara öncelik verilecek. 

AÇILIŞ SAATLERİ

Öte yandan mecliste oy birliğiyle alınan karar kapsamında semt pazarının açılış ve kapanış saatleri de belirlendi. Bu doğrultuda semt pazarı 1 Mayıs ile 30 Eylül tarihleri arasında 08.30-21.30 saatleri, 01 Ekim ile 30 Nisan tarihleri arasında ise 08.30 ile 19.30 saatleri içerisinde hizmet verecek. 

KOMPLEKS BİR YAPI

Tüm bunların yanı sıra semt pazarı kompleks bir yapı dikkat çekiyor. Semt pazarında bin 45 metrekarelik alanda yaklaşık 150 aracın aynı anda park edebileceği otopark alanı yapıldı. Semt pazarında kadın ve erkek tuvaletleri ve güvenlik noktasının yanı sıra, pazaryerini çevreleyen alanda yürüyüş alanları yapıldı.

 

Bu haber 5580 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter