08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
O iddia Türkiye'nin dilinde!
Gazetemizde 20 Temmuz'da yer verilen Lüleburgaz Belediyesi'nin işe alımlarda 'torpil' uyguladığı iddiası 20 gün sonra Türkiye'nin gündemine geldi. Sabah Gazetesi, CHP Lüleburgaz ilçe yönetiminin Lüleburgaz Belediyesi’nin işe alımlarındaki ‘torpil’ iddiasına tepki olarak istifa ettiğini öne sürüp ‘Torpil İsyanı’ başlıklı haberi internet sitesinin manşetine taşıdı.
Lüleburgaz # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 17:36

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin belediye şirketine çeşitli alanlarda alınacak 20 kişinin belirlendiği işe alımlarda belediyeye yakın bazı kişilerin işe yerleştirildiği iddiası ulusal basının da gündemine oturdu.

TORPİL İDDİASI ULUSAL BASINDA

İşe alımlardaki ‘torpil’ iddiasını internet sayfasının manşetine taşıyan Sabah Gazetesi ‘Torpil İsyanı’ başlığıyla duyurduğu haberde CHP ilçe yönetiminin de ‘torpil’ iddialarına tepki olarak istifa ettiğini öne sürdü.

Haberde ‘CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Akraba kayırmacılığı yapmayın' sözü partisinde tersine işliyor’ denilerek; “Söz konusu birim için açılan sınava giren 228 kişi elendi, sadece meclis üyesinin oğlu işe alındı” ifadelerine yer verildi.

Yine, haberde bir meclis üyesinin ‘Belediyede 6 farklı komisyonda görev aldığı ancak Gereli'nin ihalelerde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle muhalif olan bazı CHP'li meclis üyelerine görev vermediği iddia edildi’ ifadeleri kullanıldı.

 

 

Bu haber 5468 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter