08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
"İstifa etsem parti kapanacaktı"
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin, CHP'de yaşanan istifa dalgasından, genel merkezin alacağı karara kadar çok sayıda merak edilen soruyu yanıtladı. Metin; "İstifa etseydim CHP Lüleburgaz Örgütü 1980 darbesinden sonra ilk defa kapanacaktı. Partinin kapısına kilit vurulmaması için bu özveriyi gösterdim" dedi. 
Lüleburgaz # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 07:01

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin, CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’ndeki istifalar sonrası ortaya çıkan söylentilere son noktayı koydu.

Metin, neden istifa etmediğinden genel merkezin Lüleburgaz hakkında alacağı kararlara kadar çok sayıda bilinmeyeni açıkladı.

Metin; "Ben süreç sonlanana kadar görevimin başındayım" diyerek çarpıcı mesajlar verdi. 

"İSTİFA ETSEM PARTİ KAPANACAKTI"

İstifa sürecini değerlendiren Metin, CHP Lüleburgaz İlçe Yönetimi olarak istifalarda ortak karar aldıklarını söyledi.

Metin, kendisinin istifa etmesi halinde CHP Lüleburgaz'ın parti binasının kapanıp vatandaşa hizmet veremez hale geleceğini belirtti.

Metin, "Ben istifa etmiş olsaydım bu parti kapanacaktı. Bu da bana çok acı verecekti" diye konuştu.

DARBEDEN SONRA İLK OLACAKTI!

İstifa kararından vazgeçmesinin ardından konuyu ilçe yönetimindeki arkadaşlarıyla tek tek telefonla görüştüğünü söyleyen Metin; "İstifaları il başkanına götürdüğüm gün kendi istifam en üstteydi. O an istifamı verirsem parti kapanır diye düşündüm. O yüzden tek tek arkadaşlarımla telefonla görüştüm. CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü, 1980 darbesinden sonra ilk defa kapanmış olacaktı. Partinin kapısına kilit vurulmaması için bu özveriyi gösterdim. İnşallah hayırlısıyla Lüleburgaz'ı Kırklareli'yi yine toparlayacağız. Bizim CHP'den başka tutunacak dalımız yok. Bizim CHP'ye CHP'nin de bize ihtiyacı var" dedi. 

"BANA TEBLİGAT GELMEDİ"

Yaşanan süreçle birlikte bekleyişte olduklarını kaydeden Metin, bu süreçte CHP Genel Merkezi'nden kendisine herhangi bir tebligat gelmediğini söyledi.

Metin, "Bu süreçten sonra genel merkezden bana gelen herhangi bir tebligat ve benzeri şeyler olmadı. İl Başkanım 3-4 gün önce beni arayıp 'Başkanım yönetim istifa etmiş olsa bile, sen tek başına kalmış olsan dahi görevinin başındasın. Resmi bütün yazışmalarda, temsiliyette ilçe başkanı olarak hepsine katılma yetkisine sahipsin' dedi" ifadelerini kullandı. 

"SEÇİM DEĞİL GÖREVLENDİRME OLACAK"

Metin, CHP'deki belirsizliğin Kurban Bayramı'ndan sonra ortadan kalkacağını söyleyerek şöyle devam etti; "Bu süreçte bayram sonrası CHP Genel Merkezi'nde yapılacak ilk MYK'da Kırklareli İl Başkanlığı'na, Lüleburgaz ve Pehlivanköy'e görevlendirme yapılacağı bana Kırklareli İl Başkanı tarafından tebliğ edildi. Benim kendi görüşüm; muhtemelen bir atama yönetim yapılıp bu atama yönetimle genel merkez tarafından kongre takvimi açıklanmazsa yönetimin devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü farkındaysanız MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından erken seçim sinyalleri veriliyor. Ülkenin ekonomik olarak iyi gitmediği gayet net. İki ay içerisinde tekel ürünlerine korkunç oranda zamlar yapıldı. Elektriğe, doğalgaza zam yapıldı. Zam hayatımızın parçası oldu. Ekonomik kriz bu şekilde gittiği sürece belki Bahçeli'nin dediği gibi erken seçim çıkış ya da kaçış olabilir. Bu yüzden de kongreler ertelenebilir. Ya da genel merkez MYK'da karar alır" diye konuştu.

"1+4 KİŞİLİK KURUL OLUŞTURULACAK"

Metin, CHP Kırklareli İl Başkanı Okan Çobancık'ın kendisine 1+4 şeklinde kurul oluşturulacağını söylediğini belirterek; "Ama bu önümüzdeki süreçte farklı da gelişebilir. 5 kişilik kurul atanıp, arkasına tekrar yeni yönetim oluşturulabilir. Biz görevimizin başındayız" dedi. 

ÜYELERE TOPLANTI ELEŞTİRİSİ

Metin görevinin başında olduğunu tekrarlayarak, CHP'lilerin pazartesi günleri yapılan olağan halk toplantısına katılmamasına tepki gösterdi.

Metin, CHP'nin hafta sonları dahil olmak üzere 7 gün boyunca açık olduğunu belirterek, "Sadece üzüldüğüm bu süreçte bile CHP üyesi vatandaşlarımız pazartesi toplantılarına yeterli ilgi göstermiyor. Geçen günkü toplantı katılım olmadığı için yapılamadı. Halbuki ülke gerçekten çok zor durumda. CHP bu ülkenin sigortasıdır. Benim tek ricam, ilçe başkanlığındaki haftalık toplantılara katılsınlar. Öğrenmek istediklerini ilk ağızdan öğrensinler. Sağda solda kulaktan dolma öğrenmeye çalışmasınlar. Bu süreç bizi nereye götürecek onu da bilmiyorum" diye konuştu. 

 

Bu haber 2532 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter