08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Cumhuriyet Tırı yoğun ilgi gördü
Lüleburgaz 3-5 Ağustos 2019 tarihleri arasında kapılarını açan Cumhuriyet Tırı, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Lüleburgaz # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 07:38

İlayda GEZGİN –Yağız Doruk KAYA

Lüleburgaz Öğretmenevi karşısında 3 Ağustos’ta kapılarını açan Cumhuriyet Tırı, 3 gün boyunca açık kaldı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Melek Esmer’in de katılımıyla 3 Ağustos’ta açılan tırı çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Melek Esmer, Atatürkçü ve Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30’uncu yılı ve Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümü kapsamında 16 Mayıs’ta 3 tırla yola çıktıklarını söyledi.

Esmer; “Rotamız Atatürk olarak çıktığımız yolda tüm il ve ilçeleri gezerek kazanımları ve kaybedilenleri halkımıza göstermeyi, mücadelenin devam ettiğini ve edeceğini göstermeyi amaçladık” dedi.

ANIM MÜZESİ

Esmer; “Tırımızın ismini Anım Müzesi olarak nitelendirdik. Tek kurtuluş sistemimiz Atatürkçü düşünme sistemidir.  Cumhuriyet tırında Atatürk'ün İstiklal Madalyası, Nutuk'un ilk baskısı, Atatürk hakkında yazılmış kitaplar, dönemin dergi ve gazeteleri gibi çok sayıda önemli eserler var” dedi.

 

 

 

Bu haber 860 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter