08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kırklareli Barosu Kaz Dağları için yürüdü
Kırklareli Barosu, Kaz Dağları’nda ağaç kesimine tepki göstermek için Kirazlı Balaban'da binlerce kişiyle "Büyük Su ve Vicdan Nöbeti Buluşması'na" katıldı.
Kırklareli # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 07:37

Tansu Edip GÖKBUDAK

Kanadalı bir şirketin Kaz Dağları'nda Atikhisar Barajı ile Çan ve Bayramiç  ilçelerinin su kaynaklarını besleyen bölgede başlattığı altın arama çalışmalarına tepkiler dinmiyor.

Son olarak geçtiğimiz Pazartesi günü binlerce kişi ağaçların kesildiği bölge olan Kirazlı Balaban'da yürüyüş gerçekleştirdi. Su ve Vicdan Nöbeti Buluşması isimli eyleme Kırklareli Baro Başkanlığı da katıldı. 

"ÇEVREMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ"

Kırklareli Baro Başkanı Hınız, gelecekleri ve çocukları için çevreye sahip çıktıklarını söyleyerek; "Geleceğimiz için, çocuklarımız için çevremize sahip çıkıyoruz. Çanakkale’nin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı ile Çan ve Bayramiç ilçelerinin su kaynaklarını besleyen havzalarda Kanadalı şirketin Kirazlı Balaban’da doğal yaşam alanları üzerindeki  çevre katliamı nedeniyle 5 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 11.00’da Çanakkale, Kirazlı-Balaban’da gerçekleştirilen, çok sayıda meslek örgütü, çevre dernekleri ve sivil toplum kuruluşunun destek verdiği, Çanakkale Belediyesi ile Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi ve Çanakkale Barosunca düzenlenen, Büyük Su ve Vicdan Nöbeti'ne Baro Başkanlığımız katılım gösterdi" dedi. 

 

Bu haber 403 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter