08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Cep Herkülü’ filminde bir Burgazlı!
Lüleburgazlı Ayberk Atalay, yapımcılığını Mustafa Uslu'nun, yönetmenliğini Özer Fevzioğlu'nun yaptığı dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı filmde set ekibinde görev aldı. Genç sinemacı; "Lüleburgaz'da bu filmde yer alan tek kişiyim. Her zaman Lüleburgaz'ı en güzel şekilde temsil etmek istiyorum" dedi. 
Lüleburgaz # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 07:32

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Trakya Film Akademisi öğrencisi 18 yaşındaki Ayberk Atalay dünyaca ünlü Türk yapımcı Mustafa Uslu'nun yapımını üstlendiği halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatının anlatıldığı ‘Naim: Cep Herkülü’ isimli filmde yer alma başarısını gösterdi.

Atalay, filmin İstanbul etabındaki çekimlerinde set arkasında yapılan tüm çalışmalarda bulundu. Atalay, tüm dünyada ses getirecek olan bir filmde yer alan tek Lüleburgazlı olarak kentin gurur olurken, yaşadıklarını ve hayallerini sadece Görünüm Gazetesi'ne anlattı. 

"ÇOK MUTLUYUM"

Hollanda asıllı Türk oyuncu Hayat Van Eck'in Süleymanoğlu'na hayat verdiği filmde çalışma başarısını gösteren Atalay, "Lüleburgaz'dan bu filmde yer alan tek kişiyim., Bununla ilgili güzel duygularım var. Mutluyum. Her zaman Lüleburgaz'ı en güzel şekilde temsil etmek istiyorum. Ben buraya gelene kadar yavaş yavaş geldim. Yavaş yavaş tanıdım herkesi. Adımlarımı sağlam atarak yükselmek istiyorum" diye konuştu. 

SEKTÖRE AKADEMİYLE GİRDİ

Sinema sektörüyle Mehmet Göksel Orhan ve Dilek Çakır'ın yönettiği Trakya Film Akademisi'nde tanıştığını söyleyen Atalay, "Trakya Film Akademisi'nde sinema sektörüyle tanıştım. Orada Mehmet Göksel Orhan ve Dilek Çakır'dan çok şey öğrendim. Mehmet Hocam bu sektörde kendini ispatlamış birçok ödülü olan bir insan. Dilek Çakır da bizler için sürekli bağlantıları kuran, ufku çok geniş birisi. Onlarla tanışıp çalıştığım için çok şanslıyım" dedi. 

"HER AŞAMADA YER ALDIM"

Naim Süleymanoğlu'nun hayatını konu alan filmin İstanbul etabında set arkasında görev aldığını hatırlatan Atalay,  "Naim Süleymanoğlu'nun hayatının çekildiği filmin her aşamasında görev aldım. Oyuncunun saç tasarımından kasta, kameradan çekim yöntemlerine kadar çok fazla aşamada görev aldım. Orada bana çok şey kattılar. Benim için gerçekten iyi bir deneyim oldu" şeklinde konuştu. Öte yandan Atalay, vize sorunu nedeniyle Bulgaristan'daki çekimlerde görev alamadığını da sözlerine ekledi. 

USLU'DAN BÜYÜK DESTEK

Mustafa Uslu’nun Türk İşi Dondurma filminde de görev aldığını hatırlatan Atalay, ünlü yapımcının Trakya Film Akademisi'ne büyük önem verdiğini kaydetti. Atalay, "Mustafa Uslu ile geçen yıldan beri bir irtibatımız ve dostluğumuz söz konusu. Trakya Film Akademisi'ne gerekli katkıları sağlıyor. Onun yer aldığı filmlerde bize çalışma imkanı veriyor" şeklinde konuştu. 

HAYALİ YÖNETMEN OLMAK

Lise çağındayken hayalinin oyunculuk olduğunu belirten Atalay, Trakya Film Akademisi'nde aldığı eğitimlerden sonra bu hayalinin yönetmenliğe kaydığını söyledi. Atalay, "Bundan 3 yıl önce oyunculuk hayalim vardı. Film akademisine girdiğim günden beri yönetmenlik istemeye başladım. İleride iyi bir yönetmen olmak istiyorum. Yabancılardan William Shakespare filmini çeken William Arguezora isimli İngiliz yönetmen idolüm. Türklerden ise Can Ulkay gibi olmak istiyorum. Benim idollerim bu isimler" diye konuştu.

"CAN ULKAY BİRAZ SERT"

Ünlü yönetmen Can Ulkayla da çalışma fırsatını yakalayan çiçeği burnunda genç, "Can Ulkay biraz sert. Can Ulkay setinde şans tanımaz. Ortamı bozduğun zaman tanımaz sana o şansı. Fakat Can Ulkay insana çok şey öğretiyor. Yönetmenin sert olması Türkiye'de var. Yurtdışında oyuncu şımarmıyor. Hedefim Can Ulkay gibi olmak. Çektiğim filmlerin milyonlar tarafından izlenmesini istiyorum" dedi. 

SİNEMA ALANINDA OKUMAK İSTİYOR

Yönetmen olmadan önce kat edeceği çok uzun bir yol olduğunu söyleyen Atalay, bunun için önceliğinin eğitimine ağırlık vermek olduğunu belirtti. Atalay, "Sinema ve televizyon okumak istiyorum. İstanbul Üniversitesi'ne gitmek istiyorum. Oraya gitme sebebim işi mutfağında öğrenmek istemem. Benim oyunculuk hayalim her zaman var. Ama artık yönetmen olmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 

FİLM AKADEMİSİ'NE TEŞEKKÜR

Mustafa Uslu gibi bir yapımcıyla beraber çalışmayı geçmişte hayal bile edemediğini söyleyen Atalay, bu imkanın oluşmasında emeği geçen Trakya Film Akademisi'ne teşekkür etti. Atalay, "Benim için Mehmet Göksel Orhan hocam ve Dilek Çakır'ın yeri her zaman ayrı. Onlar sayesinde ben bu noktalara geldim. Geldiğim noktalar daha yüksek bir aşama değil. Ancak önceleri hayal bile edemeceğim kişilerle birlikte çalışma imkanım Trakya Film Akademisi sayesinde oldu. Trakya Film Akademisi'nde A'dan Z'ye bir filmin çekim aşamasında yer alan oyunculuk, senaryo yazımı, kamera kullanımı, kurgu gibi pek çok konuda eğitim aldık" dedi. 

ÜNLÜ FİLMLERİN YAPIMCISI

Ayberk Atalay'ın set ekibinde yer aldığı Naim: Cep Herkülü filminini yapımcılığını üstlenen ünlü yapımcı Mustafa Uslu çektiği ses getiren filmlerle dikkat çekiyor. Uslu daha önce Oscar'ın kapısından dönen Ayla, Türkiye'de rekorlar kıran "Müslüm" ve çok ses getiren "Türk İşi Dondurma" filmlerinin yapımcılığını yaptı. 

YÜZYILIN SPORCUSU NAİM!

Filmde hayatının konu alındığı Türkiye'nin gururu halterin efsanesi Naim Süleymanoğlu Ocak 1967 tarihinde Bulgaristan’da doğdu. 9 yaşındayken haltere başlayan sporcu, 1982 Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda iki altın madalya kazandı. Üç Olimpiyat Şampiyonluğu, yedi Dünya Şampiyonluğu, altı Avrupa Şampiyonluğu kazandı. Olimpiyat alanında Türkiye’ye güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu. 1992 yılında Uluslararası Halter Basın Komisyonu Naim Süleymanoğlu’nu “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçti. 50 yaşında karaciğer yetmezliğinden kaybettiğimiz, kendi ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırabilen ilk ve tek halterci olan Naim Süleymanoğlu “Yüzyılın Sporcusu” unvanına sahip.

 

Bu haber 2314 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter