08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Fatih Dökümhanesi’nde sona gelindi
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, turizme kazandırılmaya çalışılan Fatih Dökümhanesi’nde çalışmalarda sona gelindiğini açıkladı. Vali Bilgin; “Kırklareli denilince akıllara Fatih Dökümhanesi gelecek” dedi.
Kırklareli # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 07:27

Haber Merkezi

Demirköy’de bulunan, İstanbul'un fethinde kullanılan Şahi Toplarının döküldüğü Fatih Dökümhanesi’nin turizme kazandırılması için çalışmalarda sona gelindi.

Vali Osman Bilgin'in talimatları ile turizme kazandırılmaya çalışılan Demirköy Fatih Dökümhanesi'nde restorasyon ve çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, çizimlerini Fatih Sultan Mehmet'in yaptığı ve İstanbul'un fethinde Bizans surlarına gedik açmada kullanılan Şahi toplarının döküldüğü Demirköy Fatih Dökümhanesinin restorasyon çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

Bilgin; “Fatih Dökümhanesi'nin tarihi önemi olan, görülmeye değer yerler arasında olduğunu belirterek, dökümhanenin İstanbul'un Fethinde de önemli rol oynadığını, dökümhanenin en kısa zamanda ilimiz turizmine kazandırarak hizmete sunacağız, Kırklareli denilinde akıllara Fatih Dökümhanesi gelecek” dedi.

 

Bu haber 812 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter