08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgazlılar ‘Pinhani’ dedi:30 Ağustos’ta geliyorlar…
Lüleburgazlılar, bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek Lüleburgaz Bisiklet Festivali'nde ünlü grup Pinhani'nin sahne almasını istedi. Belediyenin internet üzerinden yaptığı halk oylamasında Pinhani yüzde 24.3 oyla birinci seçilirken Manga 2'nci, Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu da 3'üncü oldu. Pinhani grubu 30 Ağustos'ta Lüleburgaz'da sahne alacak. 
Lüleburgaz # 07 Ağustos 2019 Çarşamba 07:25

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü gerçekleştireceği Lüleburgaz Bisiklet Festivali için internet üzerinden yapılan halk oylaması sonucunda vatandaşlar etkinliklerde Pinhani'yi görmek istediğini belirtti.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı oylamada Pinhani, aralarında Manga, Feridun Düzağaç gibi isimlerin olduğu anket listesinden 1'inci sırada çıktı. 

YÜZDE 24.3 OY ALDI

İnternet üzerinden yapılan halk oylamasında Pinhani yüzde 24.3 oy aldı. Bu doğrultuda Lüleburgaz Belediyesi LÜBİFEST için Pinhani ile anlaştı.

Ünlü grup sevilen şarkılarını seslendirmek üzere 30 Ağustos akşamı Lüleburgaz Yıldızları Motosiklek ve Bisiklet Akademisi'nin (LYMBA) yanında kurulacak alanda sahne alacak. 

Öte yandan Pinhani'nin ardından 2'nci sırada çok az bir farkla ünlü grup Manga'nın yer aldığı öğrenildi. Manga'yı ise Yüzyüzeyken Konuşuruz isimli grup takip etti. 

BİSİKLETLİLER AKIN EDECEK

LYMBA'da ve çevresinde düzenlenecek  festivale Trakya'nın dört bir yanında bine yakın bisikletli akın edecek. Üç gün boyunca sürecek festivalde yerel gruplar ve sürpriz sanatçılar sahne alacak. Öte yandan bazı bisiklet grupları özel kurulacak olan platformda akrobasi gösterisi yapacak. Tüm bunların yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi festival sonunda içerisinde ağırlıklı olarak bisiklet ve bisiklet teçhizatlarının olduğu çekiliş düzenleyecek. 

PİNHANİ

2004 yılında Zeynep Eylül Üçer ve Sinan Kaynakçı tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel’ in de katkılarıyla albümleri 'İnandığın Masalları' çıkardılar.
İlk albümün çıkmasından hemen sonra verdiği yüze yakın konserle önemli bir dinleyici kitlesi yakalayan grup, “Kavak Yelleri” adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladıktan sonra dinleyici kitlesini hızla artırdılar. 
İlk albümünde yer alan “Hele bi gel” ve “Beni al”ı dizinin içerisinde kullanan grup, daha önce yayınlanmamış “Bir anda” ve “Ne güzel güldün”ü “Kavak Yelleri” ile dinleyicisiyle buluşturdu. 
Dizinin katkısıyla şarkıları bilinen ve davet edildikleri televizyon programlarında seçici olarak kendilerini medyada çok göstermeyen bir grup olarak kalmayı tercih ettiler. 

 

Bu haber 1383 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter