14 Haziran 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Köy takımları turnuvasına ‘bütçe’ engeli!
Lüleburgaz # 06 Ağustos 2019 Salı 00:01

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz’daki köy takımları için 5 yıldır düzenlenen ‘Lüleburgaz Köyleri Dostluk Turnuvası’nın bu yıl yapılmamasına köy takımlarından tepki geldi.

 Karaağaçspor Kulübü Başkanı Şenol Karakoç, köy takımları adına yazılı basın açıklaması yaparak; “Bu sene belediye bütçesinin müsait olmadığı gerekçesiyle yapılamayacağı söylendi” dedi.

“EMİN HALEBAK YAPIYORDU”

Karakoç, Lüleburgaz eski Belediye Başkanı Emin Halebak’ın köy takımlarına destek için bu turnuvayı düzenlediğini ve 1. olan takıma maddi yardım yaptığını söyleyerek, birinciye verilen para diğer köy takımlarına da bölüştürülerek bir nebze de olsa takımları rahatlattığını söyledi.

Ancak bu yıl belediye bütçesi bahane gösterilerek turnuvanın yapılamayacağını öğrendiğini söyleyen Karakoç; “Kırklareli’de Amatör Küme’de mücadele eden 12 köy takımına yardım amaçlı 5 yıldan beri düzenlenen ‘Lüleburgaz Köyleri Dostluk Turnuvası’nın bu sene belediye bütçesinin müsait olmadığı gerekçisiyle yapılamayacağı söylendi. Lüleburgaz merkezinde bulunan kulüplere belediyeden yardım yapılırken, köy takımlarına yardım yapılmamasının etik olmadığını düşünüyoruz. Aynı şartlarla mücadele edemeyeceğimizi belirterek, kamuoyunun takdirine sunuyoruz” dedi.

Bu haber 1474 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter